Panel používateľa

Brusnica - ’KORALLE’ (v kontajneri)

Brusnica - ’KORALLE’ (v kontajneri)

Veľmi produktívna odroda, rodí dvakrát ročne. Úroda môže dosiahnuť 150 až 300 gramov na rastlinu. Z 1m2 vysadenej plochy môžeme naoberať 1kg plodov. Tvorí kry vysoké 20-30 cm.

5,49 € s DPH

Dostupnosť: Jar 2021

Plody: stredne veľké, guľatého až podlhovastého tvaru, atraktívnej jasnočervenej farby s nižším obsahom kyselín.
Majú vínovo sladkú chuť, po spracovaní sú vhodné na široké využitie.

Dozrievanie: veľmi úrodná odroda (150 – 300g plodov z rastliny), ktorá prináša úrodu dvakrát za vegetáciu. Prvá úroda dozrieva v druhej polovici augusta a druhá v prvej polovici októbra

Typ odrody: Koralle je najstaršia stredne skorá odroda brusníc, vhodná je aj do okrasnej záhrady. Je dostatočne mrazuvzdorná. Kompaktný ker.

Črepník : 2l + farebný obrázok s popisom

Pestovanie: vyžadujú pre svoj rast kyslú ( rašelinovú ) zeminu = 4,0 – 5,0pH . Povrch pôdy po výsadbe vysypeme pilinami alebo mulčovacou kôrou pre lepšie vytvorenie kyslého prostredia. Brusnice neznášajú premokrenie, preto rastliny zavlažujeme len po výsadbe a v období sucha.

ÚČINKY: obsahujú najmä množstvo organických kyselín, triesloviny, rastlinné farbivá, minerálne látky, z vitamínov hlavne vitamín C a provitamín A. Sú jednotkou v boji proti zápalom. Ak vás trápia zapálené močové cesty a bolestivé močenie, niet lepšieho prírodného lieku, ako sú práve brusnice. Výborne účinkujú aj proti hnačke, skleróze, bolestivej menštruácii, zubnému kazu a vďaka vysokému obsahu vitamínu C aj proti chrípke. Navyše súčasné štúdie poukazujú aj na ich antikarcinogénny účinok.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info