BUMPER 25 EC

BUMPER 25 EC

Na ochranu trávnikov a tráv proti námeľu, hrdzi, múčnatke, septorióze a plesni snežnej.

1,49 € s DPH

Dostupnosť: Skladem

VÝHODY POUŽITIA:
- komplexná ochrana proti chorobám listov a stebiel
– systémový účinok
– preventívny, kuratívny a eridikačný účinok
– dlhodobý účinok (3-5 týždňov)POSOBENIE:

Účinná látka fungicídu Bumper 25 EC sa v rastline pohybuje akropetálne xylénom smerom k novým prírastkom. Prípravok pôsobí ako inhibítor biosyntézy sterolu patogénnych húb s preventívnym, kuratívnym a eradikatívnym účinkom. Bumper 25 EC je systémový fungicídny prípravok s vysokou tenziou pár, určený proti námeľu a chorobám listov, ako sú múčnatka trávová (Erysiphe graminis), hrdza (Puccinia spp) a septoriózy.TRÁVNIKY:
Hrdze sa na trávach objavujú zvyčajne až v druhej polovici vegetácie. Prejavujú sa vo forme oranžových alebo hnedých prášivých kôpok väčšinou na vrchnej strane listov. Ochrana spočíva v opakovaných postrekoch napadnutých porastov po zistení prvých príznakov ochorenia.

Múčnatka sa prejavuje belavými povlakmi na listoch tráv. Napáda predovšetkým tienené a nepravidelne kosené porasty. Ochrana: Opakované postreky ohrozených porastov uvedeným prípravkom.

S plesňou snežnou sa najčastejšie stretávame po zimách s dlhotrvajúcou snehovou pokrývkou. Ochrana: V miestach častejšieho výskytu ochorenia sa odporúča jesenný postrek trávnikov tesne pred príchodom silnejších mrazov.
Aplikujte 5ml v 10l vody na 100m2. Čakacia lehota 42 dní.

PRÍPRAVA POSTREKOVEJ KVAPALINY:
Odmerané množstvo prípravku za stáleho miešania vlejte do nádrže naplnenej do polovice vodou a za stáleho miešania doplňte na stanovený objem. Prázdny obal z tohto prípravku vypláchnite vodou, a to ručne (3 krát po sebe). Výplachovú kvapalinu vlejte do nádrže postrekovača. Pri príprave zmesí je zakázané miešať koncentráty, prípravky vlejte do nádrže oddelene. Pripravte si len také množstvo postrekovej kvapaliny, ktoré spotrebujete.Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.
Použitie v iných krajinách ako SR (v SR tieto použitia nie sú povolené):VINIČ PROTI MÚČNATKE:
Ošetrujte v čase silného infekčného tlaku, podľa signalizácie, max. 2-3x počas vegetácie. Do postrekovej kvapaliny, zvlášť v období bohatom na dažde, pridajte 2,5-5ml Agrovitalu, ktorý zvýši odolnosť proti zmytiu, zníži úlet postreku a zaistí ochranné krytie. Dávka 2ml do 10L vody na 100m2. Ochranná doba 35 dní.OZIMNÁ PŠENICA:
Choroby: septória plevová, septória pšeničná, múčnatka trávová, hrdza plevová, hrdza pšeničná a hrdza trávna. Ošetrujte pri prvých príznakoch chorôb. Najčastejšie to býva koncom stĺpkovania až začiatkom metania, najneskôr začiatkom kvitnutia. Aplikujte 5ml v 10l vody na 100m2. Čakacia lehota 42 dní.
JAČMEŇ JARNÝ:
Choroby: múčnatka trávová, hnedá škvrnitosť na jačmeni, hrdza jačmenná, rynchosporiová škvrnitosť. Ošetrujte v priebehu odnožovania, pri prvých výskytoch choroby. Pokiaľ nie je výskyt choroby, aplikujte až v priebehu stĺpkovania. Aplikujte 5ml v 10l vody na 100m2. Čakacia lehota 42 dní.
JAČMEŇ OZIMNÝ:
Choroby: múčnatka trávová, hnedá škvrnitosť na jačmeni, hrdza jačmenná, rynchosporiová škvrnitosť. Pri výskyte chorôb na jeseň, ošetrujte už v jeseni. Ak nie je výskyt chorôb na jeseň, prípravok aplikujte až v priebehu stĺpkovania. Aplikujte 5ml v 10l vody na 100m2. Čakacia lehota 42 dní.
RAŽ:
Choroby: rynchosporiová škvrnitosť, múčnatka trávová, hrdza ražná. Aplikujte pri prvých príznakoch choroby 5ml v 10l vody na 100m2.

 

Plodina

Škodlivý činiteľ

Koncentrácia v %

Dávka do 10 L vody na 100m2

Čakacia lehota v dňoch

Povolené kombinácie a poznámky

trávy - semenné porasty

námeľ

 

5 ml

AT

na začiatku kvitnutia

trávniky

múčnatka trávová

 

5 ml

AT

podľa signalizácie

trávniky

hrdza trávna

 

5 ml

AT

podľa signalizácie

trávniky

septoriózy na trávach

 

5 ml

AT

podľa signalizácie

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info