Muchovník jelšolistý - 'MARTIN'

Muchovník jelšolistý - 'MARTIN'

Nová, veľmi úrodná , veľkoplodá, chutná odroda. Patrý medzi najskoršie odrody.

6,49 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Amelanchier alnifolia, známy ako aljašská čučoriedka, indiánska čučoriedka, alebo muchovník jelšolistý.

Odborný názov : Amelanchier alnifolia 'MARTIN'

Plody:Plody tejto odrody sa vyznačujú svojou zaujímavou veľkosťou (priemer až do 18 mm), ich chuťou a šťavnatosťou, ale predovšetkým jednotným dozrievaním plodov v strapcoch.

Zrenie: VI.-VII.

Poznámka: kvalitná úrodná odroda, dorastá až do výšky 3m.

Pestovanie: Muchovník jelšolistý ( Amelanchier alnifolia ) je nenáročný na pestovanie. Rastie dobre na piesčitých, hlinitých aj ílovitých pôdach, so širokým rozsahom pH. Najlepšie mu vyhovuje piesčito hlinitá pôda s vysokým obsahom organickej hmoty ( min 2-3% ) a pH v rozsahu 6,5-7,5.

Rastliny sú mimoriadne odolné voči mrazom

Použitie, účinné látky:

Plody sú vhodné na priamy konzum alebo spracovanie. Bobule sú šťavnaté, sladké, príjemnej chuti a farba dužiny je karmínovočervená. Pripomínajú sčasti čučoriedku a sčasti sladkoplodú jarabinu. Obsahujú 8 – 12 % cukru, organické kyseliny, triesloviny, až 1 % pektínov, karotén, vitamín C, B2 a proantokyany, ktoré sú považované za látky podporujúce prevenciu celej škály chorôb, vrátane rakoviny.

Šťava má nádhernú karmínovočervenú farbu, konzumuje sa čistá alebo v kombinácii so šťavou rakytníka. Pre vysoký obsah pektínu sú bobule výborné na výrobu marmelády. Odvar z listov upravuje žalúdočné a črevné problémy.

.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info