Panel používateľa

Ebenovník rajčiakový / Hurmikaki ´HANA FUYU" 150-170cm Co 6l

Ebenovník rajčiakový / Hurmikaki ´HANA FUYU" 150-170cm Co 6l

Moderná nenáročná odroda hurmikaki konzumovateľná okamžite po zbere.

39,90 € s DPH

Dostupnosť: Jar 2021

Plody : Oranžovo-červené plody sú veľké, dosahujú nezriedka až 250 gramov.

Zrenie: Kvitnutie začína v júni, zber plodov je začiatkom októbra.

Poznámka : Odroda je spoľahlivo samoopelivá, preto sa môže pestovať aj samostatne. Vyniká vysokou úrodnosťou, ktorá dosahuje úroveň 30-40 kg plodov zo stromu.

Stromy rastú stredne silno, v dospelosti dosahujú výšku do 4 metrov, nebývajú napádané chorobami ani škodcami, mrazy znášajú do -20 °C.

Vitamínová bomba!
Je dokázané, že hurmikaki posilňujú imunitný systém - je dobrým zdrojom vitamínu C, betakaroténu a draslíka.
Odporúča sa aj ľuďom s chorou pečeňou a obličkami. Vhodný je aj pre ľudí s artritídou a dnou. Má i upokojujúce účinky. Pomáha udržiavať pod kontrolou hladinu cholesterolu. Vďaka antibakteriálnym látkam potláča množenie škodlivej mikroflóry čriev.

Hurmikaki obsahuje vápnik, čím prispieva k udržiavaniu pevných kostí. Vďaka množstvu vitamínu A, ktorý sa mení na betakarotén, sa odporúča tehotným i dojčiacim ženám, deťom a starším ľuďom, ale aj fajčiarom a tým, ktorí si častejšie doprajú alkohol. Okrem toho obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C a vitamín E, ktorý pozitívne ovplyvňuje stav pokožky, spomaľuje tvorbu vrások, škvŕn. Odporúča sa pri problémoch s vypadávaním vlasov.

Hurmikaki obsahuje aj draslík, horčík, fosfor, meď, mangán. Pokiaľ sa konzumuje čerstvé, zlepšuje stav srdcovo-cievneho systému. Je i zdrojom lykopénu, čím sa z neho stáva účinný antioxidant, ktorý chráni pred rakovinou prostaty, krčka maternice, žalúdka a pľúc.

Hurmikaki je zároveň zdrojom ľahko stráviteľných cukrov, takže za krátky čas dokáže poskytnúť telu dostatok energie, čo oceníte, keď na vás čaká náročný fyzický či psychický výkon.

zdroj: zdravopedia.sk

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info