Ebenovník rajčiakový / Hurmikaki ´JIRO´ 130-150cm, voľnok.

Ebenovník rajčiakový / Hurmikaki ´JIRO´ 130-150cm, voľnok.

Veľkoplodá odroda typu PCNA, tzn. plody sa dajú konzumovať priamo zo stromu ihneď po dozretí.

24,90 € s DPH

29 € s DPH Zľava 4,10 €

Dostupnosť: DODÁVAME V OKTÓBRI

Plody : splošteno-guľaté plody sú strednej veľkosti, sú veľmi chutné, bez typickej trpkosti. Z dospelého stromu získate až 40 kg plodov
Zrenie: v polovici októbra.
Poznámka: Odroda je spoľahlivo samoopelivá. Vydrží pokles teploty v zime až do –20 C°. Odporúčame ho však na zimu v prvých rokoch prikryť. 

Spoľahlivo odoláva napadnutiu škodcami aj hubovými chorobami, počas vegetácie nie je nutná chemická ochrana.

Podpník-vzrast: semenáč Diospyros virginiana
Výška pri predaji: 130-150cm

Vitamínová bomba!
Je dokázané, že hurmikaki posilňujú imunitný systém - je dobrým zdrojom vitamínu C, betakaroténu a draslíka.
Odporúča sa aj ľuďom s chorou pečeňou a obličkami. Vhodný je aj pre ľudí s artritídou a dnou. Má i upokojujúce účinky. Pomáha udržiavať pod kontrolou hladinu cholesterolu. Vďaka antibakteriálnym látkam potláča množenie škodlivej mikroflóry čriev.

Hurmikaki obsahuje vápnik, čím prispieva k udržiavaniu pevných kostí. Vďaka množstvu vitamínu A, ktorý sa mení na betakarotén, sa odporúča tehotným i dojčiacim ženám, deťom a starším ľuďom, ale aj fajčiarom a tým, ktorí si častejšie doprajú alkohol. Okrem toho obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C a vitamín E, ktorý pozitívne ovplyvňuje stav pokožky, spomaľuje tvorbu vrások, škvŕn. Odporúča sa pri problémoch s vypadávaním vlasov.

Hurmikaki obsahuje aj draslík, horčík, fosfor, meď, mangán. Pokiaľ sa konzumuje čerstvé, zlepšuje stav srdcovo-cievneho systému. Je i zdrojom lykopénu, čím sa z neho stáva účinný antioxidant, ktorý chráni pred rakovinou prostaty, krčka maternice, žalúdka a pľúc.

Hurmikaki je zároveň zdrojom ľahko stráviteľných cukrov, takže za krátky čas dokáže poskytnúť telu dostatok energie, čo oceníte, keď na vás čaká náročný fyzický či psychický výkon.

zdroj: zdravopedia.sk

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info