Panel používateľa

Ebenovník rajčiakový / Hurmikaki ´CIOCCOLATINO´ 130-150cm, kont. 5l

Ebenovník rajčiakový / Hurmikaki ´CIOCCOLATINO´ 130-150cm, kont. 5l

Odroda vyniká aromatickou, do hneda sfarbenou dužinou, vďaka ktorej dostala aj svoj názov.

34,90 € s DPH

Dostupnosť: Jar 2020

Plody : podlhovasté až okrúhle strednej veľkosti. Dužina je červená, veľmi lahodnej a sladkej chuti. Kozumujeme ich väčšinou čerstvé alebo sušené, ale dajú sa z nich robiť aj lekváre.

Skladovanie : v chlade často vydržia až do veľkej noci.

Zrenie: koncom X. - zač. XI.

Poznámka: Odroda je cudzoopelivá /dobre ju opelí odroda Jiro./, ak kvety boli opelené, potom prináša ešte viac plodov. Je zároveň výborným opeľovačom. Je mrazuvzdorná až do –20 C°.

 

Vitamínová bomba!
Je dokázané, že hurmikaki posilňujú imunitný systém - je dobrým zdrojom vitamínu C, betakaroténu a draslíka.
Odporúča sa aj ľuďom s chorou pečeňou a obličkami. Vhodný je aj pre ľudí s artritídou a dnou. Má i upokojujúce účinky. Pomáha udržiavať pod kontrolou hladinu cholesterolu. Vďaka antibakteriálnym látkam potláča množenie škodlivej mikroflóry čriev.

Hurmikaki obsahuje vápnik, čím prispieva k udržiavaniu pevných kostí. Vďaka množstvu vitamínu A, ktorý sa mení na betakarotén, sa odporúča tehotným i dojčiacim ženám, deťom a starším ľuďom, ale aj fajčiarom a tým, ktorí si častejšie doprajú alkohol. Okrem toho obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C a vitamín E, ktorý pozitívne ovplyvňuje stav pokožky, spomaľuje tvorbu vrások, škvŕn. Odporúča sa pri problémoch s vypadávaním vlasov.

Hurmikaki obsahuje aj draslík, horčík, fosfor, meď, mangán. Pokiaľ sa konzumuje čerstvé, zlepšuje stav srdcovo-cievneho systému. Je i zdrojom lykopénu, čím sa z neho stáva účinný antioxidant, ktorý chráni pred rakovinou prostaty, krčka maternice, žalúdka a pľúc.

Hurmikaki je zároveň zdrojom ľahko stráviteľných cukrov, takže za krátky čas dokáže poskytnúť telu dostatok energie, čo oceníte, keď na vás čaká náročný fyzický či psychický výkon.

zdroj: zdravopedia.sk

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info