ROUNDUP BIAKTIV

ROUNDUP BIAKTIV

Totálny neselektívny herbicíd na ničenie jednoročných a vytrvalých burín. Ničí buriny aj s koreňmi !40ml, 125ml, 1000ml .

6,75 € s DPH

Dostupnosť: Skladem

Charakteristika produktu

Roundup Biaktiv rastliny príjimajú výlučne listami a byľami asimilačným prúdením. Tak je rozvádzaný do koreňového systému. Pre úspešné ničenie trvácich burín je potrebné, aby v čase aplikácie bola listová plocha čo najväčšia a to v období plného rastu. Nie je príjimaný koreňami ani semenami. Príznaky pôsobenia: (žltnutie a zasychanie) sú zjavné postupne v priebehu 10-14 dní, za chladného a suchého počasia aj dlhšie. Účinok zvyšuje intenzita slnečného žiarenia, znižuje dážď do 3 hodín od aplikácie.

Účinná látka

Glyphosate-IPA [glyfosát-IPA] - 480 g  

Dávkovanie 

Na jednoročné buriny 20-30 ml do 1l vody na 100 m2 plochy, postrekom na list. Na odolnejšie druhy je potrebné dávku zdvojnásobiť. Na nežiadúcu vegetáciu na nepoľnohospodárskej pôde až 50-100ml a na ničenie drevín až 500m do zásekov.Upozornenie: prípravok sa nesmie skladovať v kovových nádobach ani aplikovať kovovými postrekovačmi, kedy v styku s kovom reaguje a vytvára ľahkozápalný plyn, zákaz manipulácie s ohňom.

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve

PlodinaŠkodlivý činiteľDávka
(ml/ 100m2 / 2 L vody) 
Čakacia lehota v dňoch
orná pôda strnisko vzídené jednoročné a trváce buriny

30ml

AT
jadroviny, kôstkoviny, vinič turanec kanadský 20ml AT
lúky a pasienky obnova TTP 30 - 60 ml AT
nepoľnohospodárska pôda nežiadúca vegetácia 30 - 50 ml AT

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info