Figovník ´WHITE ROYAL´voľnok.

Figovník ´WHITE ROYAL´voľnok.

Kvalitná odroda so zelenožltými, sladkými plodmi.

11,90 € s DPH

Dostupnosť: Vypredané

Plody: stredne veľké, zelenožlté, veľmi sladké, sa hodia nielen na priamy konzum, ale i výrobu lekvárov, džúsov, vína, zákuskov, pridávajú sa do mnohých jedál

Zrenie: U nás začíname so zberom koncom septembra alebo začiatkom októbra, zberáme až do mrazov.

Poznámka: Z výživového i zdravotného hľadiska sú figy zaujímavé širokou škálou významných obsahových látok. Sú takpovediac energetickou bombou, ktorej sacharidová energia je sprevádzaná množstvom dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších zaujímavých látok.

Prevedenie: voľnokorenné

Pestovanie figovníkov bolo donedávna u nás iba záležitosťou skleníkov či fóliovníkov. Globálne zmeny klímy, rovnako ako aj šľachtenie, však pokračujú raketovým tempom, vďaka čomu je možné figovníky u nás s úspechom pestovať aj v extraviláne. Pre vonkajšie pestovanie sú najvhodnejšie lokality južného Slovenska, v ostatných oblastiach odporúčame pestovanie v skleníkoch, fóliovníkoch alebo zimných záhradách, pri prípadnom vonkajšom pestovaní je potrebné na zimu (aspoň v prvých rokoch) rastliny zabaliť. Na pôdu, rez a pestovanie sú figovníky nenáročné, zo škodcov sa môžu objaviť roztoče.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info