Panel používateľa

Čučoriedka kanadská - PATRIOT v 1l kont. 30-40cm

Čučoriedka kanadská - PATRIOT v 1l kont. 30-40cm

Americká odroda, je najmenej náročná na pestovanie, veľmi odolná voči mrazom a chorobám. Vyznačuje sa veľkými plodmi.

6,50 € s DPH

Dostupnosť: Jar 2021

Plody: veľké, aromatické, sladké ,vyznačujú sa dlhou trvanlivosťou. Výnos plodov z jedného kra je 5-9 kg.

Zber: VII.

Poznámka : americká odroda dosahujúca výšku 120 cm, patrí k najnižším odrodám. Dá sa pestovať na záhradách, ale aj na terasách, balkónoch.

Rastliny posielame v 2 L kontajneroch. Výška pri dodaní: cca 40 - 50 cm .

Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie : čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú ( rašelinovú ) zeminu = 4,0 – 5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.
Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5 – 1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.
Rez : výhony 1 – 1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2.rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby listovým púčikom.
Po 3 – 4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.
Hnojenie : rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.
Prečo pestovať ! : pomáhajú pri cukrovke, chorobách hrubého čreva. Zmierňujú problémy s nadváhou či zhoršený zrak. Obsahujú antioxidanty, niekoľko kvapiek z tinktúry pomôže pri hnačke a pri potieraní rán, ekzémov a oparov. Odvar z listov pomáha pri zápale ďasien a kúpeľ pri ekzémoch. Nachádza sa v nich aj vitamín C, vitamíny radu B, triesloviny tanínu, karotény, pektíny, organická kyselina, z minerálnych látok je to draslík, fosfor a horčík. - source:Plantex

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info