Panel používateľa

Čučoriedka kanadská - GOLDTRAUBE

Čučoriedka kanadská - GOLDTRAUBE

NOVINKA

Americká bohato rodiaca, skorá odroda s veľmi dobrou skladovateľnosťou.

6,49 € s DPH

Dostupnosť: Jar 2021

Plody: má pomerne velké, veľmi pevné, aromatické plody,ktoré dozrievajú postupne. Vhodné na priamy konzum, ale aj na mrazenie, lebo po rozmrazení si výborne zachováva svoje chuťové vlastnosti.
Plody je najlepšie konzumovať v čerstvom stave najmä pre vysoký obsah pektínu, vitamínu C a minerálnych solí.

Zrenie: koncom VII.

Poznámka: narastá do výšky a šírky 1,5m. Výborne odoláva suchšiemu počasiu a mrazu do -34°C

Rastliny posielame v 2 L kontajneroch. Výška pri dodaní: cca 40 - 50 cm .

Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie : čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú ( rašelinovú ) zeminu = 4,0 – 5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.
Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5 – 1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.
Rez : výhony 1 – 1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2.rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby listovým púčikom.
Po 3 – 4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.
Hnojenie : rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.
Prečo pestovať ! : pomáhajú pri cukrovke, chorobách hrubého čreva. Zmierňujú problémy s nadváhou či zhoršený zrak. Obsahujú antioxidanty, niekoľko kvapiek z tinktúry pomôže pri hnačke a pri potieraní rán, ekzémov a oparov. Odvar z listov pomáha pri zápale ďasien a kúpeľ pri ekzémoch. Nachádza sa v nich aj vitamín C, vitamíny radu B, triesloviny tanínu, karotény, pektíny, organická kyselina, z minerálnych látok je to draslík, fosfor a horčík. - source:Plantex

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info