Mikal M 30g

Mikal M 30g

Postrekový kombinovaný fungicídny prípravok so systémovým a kontaktným účinkom vo forme dispergovateľného prášku určený na ochranu viniča proti peronospóre, cibule proti plesni cibuľovej, uhoriek a tekvicovej zeleniny proti plesni uhorkovej, tabaku proti plesni tabaku.

1,96 € s DPH

Dostupnosť: Skladem

Mikal M sa používa v čase aktívneho rastu kultúry. Vlastnosti prípravku predurčujú obsiahnuté účinné látku fosetyl-Al a mancozeb. Fosetyl-Al je plne systémová účinná látka, ktorá je veľmi rýchlo prijímaná zelenými časťami a koreňmi rastlín. Je odolná proti zmývaniu zrážkami po 30 minútach po aplikácii. Akropetálny a bazipetálny transport v rastline zaisťuje dokonalú ochranu nezasiahnutých častí vrátane nových prírastkov. Fosetyl-Al zabraňuje klíčeniu, tvorbe konídii, spór a obmedzuje rozvoj mycélia. Nie je ohrozený poklesom účinnosti výskytom rezistentných rás patogéna. Pôsobí hlavne na huby zo skupiny Phycomycetes (Perenospora, Pseudoperenospora, Plasmopara, Phytophtora, Phytium, Bremia). Vykazuje vysoký stupeň účinku aj proti Phomopsis viticola, Alternaria, Penicilium. Má významný antibakteriálny účinok proti Erwinia amylovora a Pseudomonas syringae. Okrem priameho účinku proti jednotlivým štádiám chorôb fosetyl-Al stimuluje prirodzené obranné mechanizmy rastlín. Reakcia rastlín ošetrených fosetylom-Al je blízka mechanizmom obranyschopnosti rezistentných odrôd. Unikátny mechanizmus pôsobenia fosetylových fungicídov umožňuje predĺžiť intervaly medzi aplikáciami na 14 a viac dní. Mancozeb je kontaktne a preventívne pôsobiaca fungicídna látka. Vytvára ochranný film na povrchu rastlín inhibujúci klíčenie spór. Vyznačuje sa vedľajšími účinkami proti červenej spále viniča. Vo vinohradoch je jej uplatnenie obmedzené na max. 2 aplikácie za sezónu z dôvodu poškodenia populácie Typhlodromus pyri. Odstup zrážok 4-6 hodín.

OCHRANA CIBULE. Ošetrujeme preventívne v intervaloch 7-14 dní podľa infekčného tlaku a výskytu ochorenia až do fyziologického zretia vňate. Odporúčame pridávať zmáčadlo, pretože postreková kvapalina musí listy dokonale zmáčať a udržať sa na nich. Choroba sa šíri predovšetkým za daždivého počasia a pri relatívne nižších teplotách (10-12 stupňov Celzia je optimum pre klíčenie sporangií).

OCHRANA VINIČA. Prípravok sa používa zásadne preventívne, má dlhú dobu preventívneho a plne systémového pôsobenia v rozsahu 10-14 dní. Vo viniciach s introdukciou Typhlodromus pyri neprekročiť maximum dvoch aplikácii všetkých prípravkov s obsahom mancozebu za sezónu.

MIEŠATEĽNOSŤ. Prípravok Mikal M nie je možné miešať s listovými hnojivami obsahujúcimi dusík. Prípravok Mikal M je pre včely relatívne neškodný.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info