Panel používateľa

Brusnica americká 'BEN LEAR' v kont.

Brusnica americká 'BEN LEAR' v kont.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Stredne skorá, veľmi úrodná odroda. Má stredne silný rast , Pre odrodu sú typickým tvorba jemných , kratších a veľmi tenkých poliehavých výhonkov.

7,50 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Plody: Bobule sú pomerne veľké a veľmi atraktívne, veľkostne vyrovnané, mierne podlhovastého tvaru, po dozretí majú výrazne tmavočervenú farbu.  Vhodné na široké využitie.
Dozrievanie: IX-X.
Typ odrody: Kvitne krásnymi, svetlo ružovými kvetmi a rastie do veľkosti okolo 1m. Je kvalitná, odolná odroda  americkej brusnice pôvodom z Ameriky.
Črepník : 2l + farebný obrázok s popisom

Pestovanie: vyžadujú pre svoj rast kyslú ( rašelinovú ) zeminu = 4,0 – 5,0pH . Povrch pôdy po výsadbe vysypeme pilinami alebo mulčovacou kôrou pre lepšie vytvorenie kyslého prostredia. Brusnice neznášajú premokrenie, preto rastliny zavlažujeme len po výsadbe a v období sucha.

ÚČINKY: obsahujú najmä množstvo organických kyselín, triesloviny, rastlinné farbivá, minerálne látky, z vitamínov hlavne vitamín C a provitamín A. Sú jednotkou v boji proti zápalom. Ak vás trápia zapálené močové cesty a bolestivé močenie, niet lepšieho prírodného lieku, ako sú práve brusnice. Výborne účinkujú aj proti hnačke, skleróze, bolestivej menštruácii, zubnému kazu a vďaka vysokému obsahu vitamínu C aj proti chrípke. Navyše súčasné štúdie poukazujú aj na ich antikarcinogénny účinok.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info