Panel používateľa

Zemolez kamčatský 'ATUT' v 2l kont.

Zemolez kamčatský 'ATUT' v 2l kont.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Je to najskoršia nenáročná, mrazuvzdorná odroda s veľkými sladkokyslými plodmi.

7,50 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Veľmi skorá odroda, ktorá chuťou pripomína lesnú jahodu. Vydrží plodiť až 30 rokov, ročný výnos z dospelého kríka je medzi 3 až 5kg ovocia.

Latinský názov: Lonicera kamtschatica ´Atut´

Plody: veľké, 2,5cm dlhé, sladkokyslé, štavnaté a aromatické.

Zrenie: V-VI.

Poznámka: vydrží mráz až do - 45ºC. Dorastá do výšky 1,5 m a šírky 1,8-2 m. 

Pestovanie: zemolezu sa najlepšie darí vo výživnej piesočnato-hlinitej alebo hlinito-piesočnatej pôde so slabo kyslou pôdnou reakciou.Vyžaduje slnečné stanovište alebo polotieň. Pôdu možno obohatiť organickým materiálom použitím rozloženého hnoja alebo kompostu k rastlinám v dávke 10-15kg na ker; doplnenie rozloženej organickej hmoty (hnoj alebokompost) je potrebné opakovať každé 2 až 3 roky. Rastliny z kontajnerov možno vysádzať počas celej vegetácie.

Pre zlepšenie opelenia a oplodnenia sa odporúča vysádzať aspoň 2 odrody.

Pri výsadbe rastlinu sadíme o 1 - 2cm hlbšie ako bola v kontajneri, dobre utlačíme a namulčujeme rašelinou alebo kôrou. Minerálna výživa: každoročne 20g/m superfosfátu a draselnej soli na jeseň a 20-30g/m liadku v dvoch dávkach na jar (skoro na jar a po odkvitnutí). Tvarovanie rastlín sa do 5 rokov obmedzuje na odstraňovanie poškodených a polámaných konárov, staršie rastliny je potrebné primerane zmladzovať odstraňovaním starých alebo príliš tenkých konárov.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info