Panel používateľa

Čučoriedka kanadská 'DUKE' v 2l kont.

Čučoriedka kanadská 'DUKE' v 2l kont.

Hodnotenie produktu: 5/5 (4x)

Vaše hodnotenie:

Skorá, veľmi obľúbená odroda u mnohých veľkopestovateľov. Vyniká veľkými plodmi, ktoré sú vyníkajúce aj na zmrazovanie.

6,90 € s DPH

Dostupnosť: na sklade
skladom: 123 ks

Skorá, veľmi obľúbená odroda u mnohých veľkopestovateľov. Vyniká veľkými plodmi, ktoré sú vyníkajúce aj na zmrazovanie. Už z mladej rastliny získate veľké množstvo plodov, neskôr až 8-10 kg čučoriedok ročne. Vysoká úroda vydrží až desať rokov!

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Duke'

Plody: sú stredne veľké až veľké, svetlomodré, pevné. Sú bohaté na vitamíny a mikroprvky.

Zber: VII. 

Čučoriedky sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú (rašelinovú) zeminu = 4,0–5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.

Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5–1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2. rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

 

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info