Panel používateľa

Čučoriedka kanadská 'EARLIBLUE' v 2l kont.

Čučoriedka kanadská 'EARLIBLUE' v 2l kont.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Kvalitná, veľmi skorá odroda, ktorá má veľké, pevné , svetlo-modré bobule príjemnej chuti, ktoré po dozretí neopadávajú.

6,50 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Kvalitná, veľmi skorá odroda, ktorá má veľké, pevné , svetlo-modré bobule príjemnej chuti, ktoré po dozretí neopadávajú. Vytvára pevné vzpriamené kry s pomalším až mierne silným rastom vysoké 1,5 m. Je menej mrazuvzdorná. Určená na predaj plodov v čerstvom stave i na spracovanie.

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Spartan'

Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú (rašelinovú) zeminu = 4,0–5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.

Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5–1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2. rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info