Panel používateľa

Zemolez kamčatský 'BAKČARSKIJ VELIKAN' v kont. 2l

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Prednosťami tejto odrody sú veľkoplodosť, vysoká kvalita plodov a vysoká úrodnosť. Pochádza zo Sibírska.

7,50 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Plody: veľmi veľké, dlhé 4 až 5 cm, široké až 1,5 cm, hmotnosť okolo 1,8 g, maximálne 2,5 g. Chuť je dobrá, sladkokyslá, bez horčiny. Hodnotenie chuti tejto odrody dosahuje 4,9 bodu z päťbodovej stupnice.

Zrenie: dozrieva v druhej polovici mája.

Poznámka: Výška dospelého kra je 1,9 m a je oválneho tvaru. začína plodiť na druhý rok po vysadení. Je plne mrazuvzdorná, dokonca aj rozkvitnuté kvety znesú mráz -7°С

Pestovanie:

Zemolezu sa najlepšie darí vo výživnej piesočnato-hlinitej alebo hlinito-piesočnatej pôde so slabo kyslou pôdnou reakciou.Vyžaduje slnečné stanovište alebo polotieň. Pôdu možno obohatiť organickým materiálom použitím rozloženého hnoja alebo kompostu k rastlinám v dávke 10-15kg na ker; doplnenie rozloženej organickej hmoty (hnoj alebokompost) je potrebné opakovať každé 2 až 3 roky. Rastliny z kontajnerov možno vysádzať počas celej vegetácie. Pre zlepšenie opelenia a oplodnenia sa odporúča vysádzať aspoň 2 odrody. Pri výsadbe rastlinu sadíme o 1 - 2cm hlbšie ako bola v kontajneri, dobre utlačíme a namulčujeme rašelinou alebo kôrou. Minerálna výživa: každoročne 20g/m superfosfátu a draselnej soli na jeseň a 20-30g/m liadku v dvoch dávkach na jar (skoro na jar a po odkvitnutí). Tvarovanie rastlín sa do 5 rokov obmedzuje na odstraňovanie poškodených a polámaných konárov, staršie rastliny je potrebné primerane zmladzovať odstraňovaním starých alebo príliš tenkých konárov.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info