Panel používateľa

Zemolez kamčatský 'HONEY BEE' v 2l kont. 20-40cm

Zemolez kamčatský 'HONEY BEE' v 2l kont. 20-40cm

NOVINKA

Veľkoplodá skorá odroda s vylepšenými pestovateľskými vlastnosťami a kvalitou plodov.

7,50 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Latinský názov: Lonicera kamtschatica ´Honey Bee´

Plody: podlhovasté, fialové, asi 3cm veľké. Sú vhodné na priamu konzumáciu aj na ďalšie spracovanie na kompóty džemy a ovocné štavy.

Zrenie: V.- VI.

Poznámka: narastá do výšky a šírky 1,5m. Rastlina je úplne mrazuvzdorná. Neznáša sucho. Prvé plody od druhého roku pestovania.
Za účelom zvýšenia úrodnosti, doporučujeme pestovať 2 druhy rastlín.

Pestovanie: zemolezu sa najlepšie darí vo výživnej piesočnato-hlinitej alebo hlinito-piesočnatej pôde so slabo kyslou pôdnou reakciou.Vyžaduje slnečné stanovište alebo polotieň. Pôdu možno obohatiť organickým materiálom použitím rozloženého hnoja alebo kompostu k rastlinám v dávke 10-15kg na ker; doplnenie rozloženej organickej hmoty (hnoj alebokompost) je potrebné opakovať každé 2 až 3 roky. Rastliny z kontajnerov možno vysádzať počas celej vegetácie. Pre zlepšenie opelenia a oplodnenia sa odporúča vysádzať aspoň 2 odrody. Pri výsadbe rastlinu sadíme o 1 - 2cm hlbšie ako bola v kontajneri, dobre utlačíme a namulčujeme rašelinou alebo kôrou. Minerálna výživa: každoročne 20g/m superfosfátu a draselnej soli na jeseň a 20-30g/m liadku v dvoch dávkach na jar (skoro na jar a po odkvitnutí). Tvarovanie rastlín sa do 5 rokov obmedzuje na odstraňovanie poškodených a polámaných konárov, staršie rastliny je potrebné primerane zmladzovať odstraňovaním starých alebo príliš tenkých konárov.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info