Panel používateľa

Čučoriedka kanadská 'CHANTICLEER' v 0,8l kont.

Čučoriedka kanadská 'CHANTICLEER' v 0,8l kont.

NOVINKA

Skorá odroda s veľmi sladkými plodmi. Kvitne až po jarných mrazoch.

7,50 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Patrí medzi skoré odrody.Prvé plody začínajú dozrievať v tretej dekáde júna, postupne dozrievajú tri týždne. Veľkou výhodou tejto skorej odrody narozdiel od ostatných skorých odrôd je, že kvitne až po jarných mrazoch. Plody sú veľmi sladké (12 Brix). Z jedného kríka môžete obrať až 8kg plodov. Výška kríka 1,6 – 1,8 m.

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Bonus'

Plody: sú stredné až veľké, šťavnaté, aromatické, sladké a jemne pikantné, plodnosť asi 8 kg z kríka.

Zber: od prvej polovice júla

Poznámka: okrem úžitkovosti čučoriedky majú aj okrasnú funkciu. Zelené lesklé listy na jeseň sa sfarbujú do červena. Odoláva teplotám až do - 28 ° C. Vhodný opeľovač je odroda Patriot.

Čučoriedky sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú (rašelinovú) zeminu = 4,0–5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.

Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5–1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2. rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info