Panel používateľa

Zemolez kamčatský 'MORENA' v kont. 2l

Zemolez kamčatský 'MORENA' v kont. 2l

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Pochádza z kamčatskej oblasti. Je vysoko mrazuvzdorná, až do -45 C°. Rast kríka je bujný, rastie do výšky cca 1,7m, do šírky cca 1,4m. Plody má valcovité, úzke, oválne s váhou 1,4 – 2g. Sú vhodné na priamy konzum, na dezerty, ale aj na mrazenie. Chuť je sladká, aromatická. Je lepšie pre vyššiu úrodu pestovať vedľa seba aspoň dve rôzne odrody. Zber plodov koncom mája, začiatkom júna.

7,50 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Pestovanie: zemolezu sa najlepšie darí vo výživnej piesočnato-hlinitej alebo hlinito-piesočnatej pôde so slabo kyslou pôdnou reakciou.Vyžaduje slnečné stanovište alebo polotieň. Pôdu možno obohatiť organickým materiálom použitím rozloženého hnoja alebo kompostu k rastlinám v dávke 10-15kg na ker; doplnenie rozloženej organickej hmoty (hnoj alebokompost) je potrebné opakovať každé 2 až 3 roky. Rastliny z kontajnerov možno vysádzať počas celej vegetácie.

Pre zlepšenie opelenia a oplodnenia sa odporúča vysádzať aspoň 2 odrody.

Pri výsadbe rastlinu sadíme o 1 - 2cm hlbšie ako bola v kontajneri, dobre utlačíme a namulčujeme rašelinou alebo kôrou. Minerálna výživa: každoročne 20g/m superfosfátu a draselnej soli na jeseň a 20-30g/m liadku v dvoch dávkach na jar (skoro na jar a po odkvitnutí). Tvarovanie rastlín sa do 5 rokov obmedzuje na odstraňovanie poškodených a polámaných konárov, staršie rastliny je potrebné primerane zmladzovať odstraňovaním starých alebo príliš tenkých konárov.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info