Panel používateľa

Čucoriedka kanadská 'NELSON' v 0,8l kont.

Čucoriedka kanadská 'NELSON' v 0,8l kont.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Stredne neskorá odroda s extra veľkými plodmi, ktoré majú veľmi dobrú skladovateľnosť.

4,95 € s DPH

5,50 € s DPH Zľava 0,55 €

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Stredne neskorá odroda. Patrí k obľúbeným čučoriedkam, ktoré dozrievajú počas augusta. Zrelé plody dokážu dlho visieť na kríkoch bez straty trhových vlastností, neopadávajú. Majú dobrú skladovateľnosť. Tvorí vzpriamené a silné kry, vysoké 1,6 m. Určitá opatrnosť sa vyžaduje pri reze v tom, že ponechávame čo najviac kvetných púčikov. Má mimoriadne dlhé obdobie zberu, trvá niekoľko týždňov. Odolnosť proti mrazu je veľmi vysoká, až -34°C.

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Nelson'

Plody: veľké, modré a šťavnaté, vhodné na priamy konzum, i na varenie džemov, lekvárov, či omáčiek k divine.

Zrenie: VIII.

Čučoriedky síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú (rašelinovú) zeminu = 4,0–5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.

Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5–1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2. rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info