Panel používateľa

Čučoriedka kanadská 'Brigitta' v 0,8l kont.

Čučoriedka kanadská 'Brigitta' v 0,8l kont.

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Patrí medzi stredne skoré odrody veľkoplodých čučoriedok. Plody sú veľmi kvalitné, veľké, pevné a veľmi chutné. Odolnosť proti mrazu je veľmi vysoká, až -29°C.

4,95 € s DPH

5,50 € s DPH Zľava 0,55 €

Dostupnosť: na sklade
skladom: 4 ks

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Brigitta'

Plody: bobule sú modré, šťavnaté, extra veľké, príjemnej chuti.

Zber: počas augusta

Poznámka: menší plodiaci ker s extra veľkými bobuľami. Dosahuje výšku 120 cm, rastie približne 15 cm za rok. Má zelené lesklé listy, ktoré sa na jeseň sfarbujú dočervena.

Čučoriedky sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú ( rašelinovú ) zeminu = 4,0–5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.

Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5–1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2. rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info