Panel používateľa

Čucoriedka kanadská 'Pink Lemonade' v kont. 0,8l, 30-40cm

Čucoriedka kanadská 'Pink Lemonade' v kont. 0,8l, 30-40cm

Unikátna odroda medzi kanadskými čučoriedkami. Plody majú atraktívnu ružovú farbu a vynikajúcu sladkú chuť!

5,50 € s DPH

Dostupnosť: Skladem

Novinka medzi kanadskými čučoriedkami. Plody majú atraktívnu ružovú farbu a vynikajúcu sladkú chuť! Rastliny dorastajú do výšky 1,5 m. Z jara rastlina kvitne nádhernými, ružovými, voňavými kvetmi a na jeseň krík ozdobia oranžovo červené listy.

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Pink Lemonade'

Plody: sú stredne veľké, s ružovou šupkou aj dužinou, majú jemne citrónovú chuť. Sú vhodné aj na spracovanie.

Zber: na prelome augusta a septembra

Poznámka: Rastlina má aj dekoratívny charakter, na jar kvitne krásnymi zvončekovými kvetmi ružovej farby a na jeseň sa jej lístie sfarbuje do červenooranžova. Je plne mrazuvzdorná. Vhodná na výsadbu aj do nádob na balkón či terasu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú (rašelinovú) zeminu = 4,0–5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.

Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5–1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2. rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info