Panel používateľa

Muchovník jelšolistý 'SMOKY' kont. C2l

Muchovník jelšolistý 'SMOKY' kont. C2l

Hodnotenie produktu: 2.5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Patrí k veľmi úrodným odrodám, s mimoriadne sladkými plodmi

9,50 € s DPH

Dostupnosť: na sklade
skladom: 40 ks

Rýchlorastúci ker.

Odborný názov : Amelanchier alnifolia SMOKY

Plody: Má veľké mäsité bobule guľatého tvaru, ktoré sú mimoriadne sladké priemernej chuti, umiestnené v stredne veľkom strapci.

Zrenie: VI.-VII.

Poznámka: je to samoopelivá kanadská odroda, ktorá s tvarom a chuťou pripomínajú čučoriedky. Je nenáročná a nepotrebuje kyslú pôdu.  

Pestovanie: Muchovník jelšolistý ( Amelanchier alnifolia ) je nenáročný na pestovanie. Rastie dobre na piesčitých, hlinitých aj ílovitých pôdach, so širokým rozsahom pH. Najlepšie mu vyhovuje piesčito hlinitá pôda s vysokým obsahom organickej hmoty ( min 2-3% ) a pH v rozsahu 6,5-7,5.

Rastliny sú mimoriadne odolné voči mrazom.

 Použitie, účinné látky:

Plody sú vhodné na priamy konzum alebo spracovanie. Bobule sú šťavnaté, sladké, príjemnej chuti a farba dužiny je karmínovočervená. Pripomínajú sčasti čučoriedku a sčasti sladkoplodú jarabinu. Obsahujú 8 – 12 % cukru, organické kyseliny, triesloviny, až 1 % pektínov, karotén, vitamín C, B2 a proantokyany.

Šťava má nádhernú karmínovočervenú farbu, konzumuje sa čistá alebo v kombinácii so šťavou rakytníka. Pre vysoký obsah pektínu sú bobule výborné na výrobu marmelády.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info