Panel používateľa

Figovník 'BLACK ROYAL' v kont. 5l

Figovník 'BLACK ROYAL' v kont. 5l

Hodnotenie produktu: 4/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Kvalitná odroda s veľkými tmavomodrými a sladkými plodmi.

34,90 € s DPH

Dostupnosť: na sklade
skladom: 9 ks

Plody: tmavo modré, veľmi sladké, pomerne veľké, sa hodia nielen na priamy konzum, ale i výrobu lekvárov, džúsov, vína, zákuskov, pridávajú sa do mnohých jedál

Zrenie: U nás začíname so zberom koncom septembra alebo začiatkom októbra, zberáme až do mrazov.

Poznámka: Z výživového i zdravotného hľadiska sú figy zaujímavé širokou škálou významných obsahových látok. Sú takpovediac energetickou bombou, ktorej sacharidová energia je sprevádzaná množstvom dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších zaujímavých látok.

Pestovanie figovníkov bolo donedávna u nás iba záležitosťou skleníkov či fóliovníkov. Globálne zmeny klímy, rovnako ako aj šľachtenie, však pokračujú raketovým tempom, vďaka čomu je možné figovníky u nás s úspechom pestovať aj v extraviláne. Pre vonkajšie pestovanie sú najvhodnejšie lokality južného Slovenska, v ostatných oblastiach odporúčame pestovanie v skleníkoch, fóliovníkoch alebo zimných záhradách, pri prípadnom vonkajšom pestovaní je potrebné na zimu (aspoň v prvých rokoch) rastliny zabaliť. Na pôdu, rez a pestovanie sú figovníky nenáročné, zo škodcov sa môžu objaviť roztoče.

 

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info