Panel používateľa

Čucoriedka kanadská 'ELLIOT' v kont. 0,8l.

Čucoriedka kanadská 'ELLIOT' v kont. 0,8l.

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Veľmi neskorá, bujne rastúca odroda dorastajúca do výšky až 1,7 m.

4,95 € s DPH

5,50 € s DPH Zľava 0,55 €

Dostupnosť: na sklade
skladom: 14 ks

Veľmi neskorá, vysoko produktívna odroda, vytvára veľmi husté a vzrastné kry dorastajúce do výšky 1,7m. Plody sú trvácne a dlho vydržia v chlade.

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Elliot'

Plody: sú stredne veľké, chutné, svetlomodrej farby, dlho vydržia v chlade. Ideálne sú na priamy konzum počas jesenných mesiacov, ale sú vhodné aj na ďaľsie spracovanie.

Zber: VIII - IX

Čučoriedky sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú (rašelinovú) zeminu = 4,0–5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.

Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5–1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2. rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info