Panel používateľa

Zemolez kamčatský 'ALTAJ'

Zemolez kamčatský  'ALTAJ'

NOVINKA

Odroda je vysoko prispôsobivá a nenáročná na podmienky prostredia. Možno ju pestovať na všetkých druhoch pôd. Dužina plodov je šťavnatá, sladkokyslá s výraznou arómou podobnou čučoriedkam. Plody dozrievajú veľmi skoro – v poslednej dekáde mája až v prvej dekáde júna. Kvôli opeleniu sú potrebné 2 rastliny.

6,49 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný


Pestovanie: zemolezu sa najlepšie darí vo výživnej piesočnato-hlinitej alebo hlinito-piesočnatej pôde so slabo kyslou pôdnou reakciou.Vyžaduje slnečné stanovište.Pôdu možno obohatiť organickým materiálom použitím rozloženého hnoja alebo kompostu k rastlinám v dávke 10-15kg na ker; doplnenie rozloženej organickej hmoty (hnoj alebokompost) je potrebné opakovať každé 2 až 3 roky. Rastliny z kontajnerov možno vysádzať počas celej vegetácie.

Pre zlepšenie opelenia a oplodnenia sa odporúča vysádzať aspoň 2 odrody.

Pri výsadbe rastlinu sadíme o 1 - 2cm hlbšie ako bola v kontajneri, dobre utlačíme a namulčujeme rašelinou alebo kôrou. Minerálna výživa: každoročne 20g/m superfosfátu a draselnej soli na jeseň a 20-30g/m liadku v dvoch dávkach na jar (skoro na jar a po odkvitnutí). Tvarovanie rastlín sa do 5 rokov obmedzuje na odstraňovanie poškodených a polámaných konárov, staršie rastliny je potrebné primerane zmladzovať odstraňovaním starých alebo príliš tenkých konárov.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info