Panel používateľa

Zemiakové sadivo

Základom pre výrobu sadiva, ktoré predávame, sú špičkové odrody dodávané spoločnosťou Agrico so sídlom v Emmeloorde, Holandsko. Ponúkame okrem špičkového holandského zemiakového sadiva aj zemiakové sadivo pestované v zdravých sadivových oblastiach Slovenska, certifikované Ústredným kontrolným a skúšobným ústavom poľnohospodárskym v Bratislave.

                                                             

zemiaky

 TU si môžete objednať z nášho sortimentu !

Klasické sadivo vo vreciach

Morené minihľúzy

Fialové zemiaky

 

MORENÉ HOLANDSKÉ MINIHĽÚZY

 Tieto zemiaky sú ošetrené proti fytoftóre zemiakov a pásavke zemiakovej. Podľa našich vlastných skúseností minimálne 90 dni nie je potrebné ich postrekovať. Ak hneď po výsadbe aplikujete selektívny herbicíd SENCOR 70WG, potom vlastne s pestovaním zemiakov nemáte žiadne starosti, treba ich len zavlažovať, v prípade, že je suché počasie.

 

morene

 

 Typ pre skorý zber – minihľúzy

Nezabúdajme, že skorosť tvorby úrod je podmienená včasným predklíčením sadiva! Krabičku s hľuzami uložíme do chladnej, mierne osvetlenej miestnosti. Po 10 dňoch ich premiestnime k oknu dovtedy, kým sa vytvoria 1-2 cm dlhé klíčky (približne 7-10 dní). Po vzídení priebežne nahŕňame pôdu k trsom. Uvedeným spôsobom zaručene získame bohatú úrodu skorých zemiakov.

Delenie zemiakov na varné typy :

Varný typ A : zemiaky pevné, lojovité, jemnej až stredne jemnej štruktúry, nerozváravé, veľmi slabo až slabo múčnaté, priemerne vlhké, vhodné na prípravu šalátov alebo ako samostatná príloha jedla.

Varný typ B : zemiaky polopevné, polomúčnaté jemnej až hrubšej štruktúry, primerane vlhké až suchšie, vhodné ako samostatná príloha jedla.

Varný typ C: zemiaky múčnaté, stredne rozváravé, polohrubej štruktúry, stredne vlhké až suché, vhodné ako príloha jedla alebo ako surovina na výrobu výrobkov zo zemiakov, ako kaša, zemiakové cesto a pod.,

Varný typ D: zemiaky silne múčnaté, silne rozváravé, hrubej štruktúry, vhodné len ako surovina na výrobu výrobkov zo zemiakov, ako sú kaša, zemiakové cesto a pod.

Sencor

O podrobnostiach aplikácie herbicídu SENCOR 70WG môžete čítať podrobnejšie -> viac...

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info