Panel používateľa

Čučoriedka kanadská 'EMBLUE' v kont. 2l

Čučoriedka kanadská  'EMBLUE' v kont. 2l

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Kvalitná osvedčená odroda s bohatou úrodou, dorastajúca do výšky 2m.

6,90 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Plody: sú pevné, stredne veľké, majú plochý guľovitý tvar a tmavo modrú farbu. Dužina je aromatická, šťavnatá, sladkokyslej chuti. Rodivosť je pravidelná a bohatá.

Zber: VIII.

Poznámka: odroda je mrazuvzdorná až do -40°C

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú (rašelinovú) zeminu = 4,0–5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.

Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5–1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2. rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info