Panel používateľa

Čučoriedka kanadská 'BONUS' v kont. 2l.

Čučoriedka kanadská 'BONUS' v  kont. 2l.

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Nová, veľmi úrodná odroda, veľmi skoro vchádza do obdobia rodivosti.

6,90 € s DPH

Dostupnosť: na sklade
skladom: 13 ks

Latinský názov: Vaccinium corymbosum 'Bonus'

Plody: bobule sú svetlomodré, plochoguľovitého tvaru, veľké, príjemnej chuti.

Zber: koncom VII. - zač. VIII.

Poznámka: odroda s neskorším dozrievaním plodov na konci júla, pričom ovocie je veľké a plodnosť je až 6 kg z kra. Znáša teploty až do - 34 ° C. Odroda nie je samoopelivá a na zvýšenie úrody a opelenia sa odporúča sadiť Bonus s odrodou Bluegold, Bluejay, Bluecrop, Nelson. Max. výška je do 1,4 m.

Rastliny posielame v 1L kontajneroch. Výška pri dodaní: cca 30 - 40 cm .

Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu.

Pestovanie: čučoriedky vyžadujú pre svoj rast kyslú ( rašelinovú ) zeminu = 4,0 – 5,0pH a polotieň. Pred výsadbou vykopeme jamu o priemere min. 0,50m a hĺbky 0,50m. Jamu vysypeme špeciálnym rašelinovým substrátom a rastlinu do nej zasadíme.
Čučoriedky sadíme od seba vo vzdialenosti 1,5 – 1,75m. Po zasadení povrch pôdy mulčujeme pilinami alebo mulčovacou kôrou, ktorá nám pomáha vytvárať vlhké a kyslé prostredie a takisto zamedzí rastu buriny.

Rez: výhony 1–1,5m dlhé sa sami rozvetvujú. Kvety nasadzuje len na postranných výhonoch, ktoré sa objavujú až 2.rok. Výhony zakončené kvetným púčikom, skoro na jar skrátime tak, aby zakončili listovým púčikom.

Po 3–4 rokoch je nutné ker postupne zmladzovať. Staré drevo zakrátime za novým, vzpriamene rastúcim výhonom, ktorý vytvorí nový konár.

Hnojenie: rastliny nie sú náročné na hnojenie, skôr je dôležité každý rok dopĺňať na povrch pôdy vrstvu pilín, či mulčovacej kôry.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info