OFF! Sport repelent 100ml

Kód: 55941181
€6 / ks €5 bez DPH
Skladom (>10 ks)

Ochrana až na 8 hodín!

Detailné informácie

Podrobný popis

Použitie

Nádobu držte vo vzpriamenej polohe. Na použitie na tvár, krk a pokožku detí starších ako 6 rokov nastriekajte prípravok do dlaní a potom rozotrite. Zabráňte kontaktu s očami, perami a sliznicami. Funguje aj na oblečenie, nastriekajte ho na tričko, nohavice a ponožky.

Používajte podľa pokynov. Nepoužívajte na ruky detí. Nepoužívajte na príliš opálenú alebo poškodenú pokožku. Len na externé použitie. Ak sa objaví podráždenie pokožky, prestaňte ho používať. Prázdny obal zlikvidujte ako súčasť separovaného odpadu v súlade so zákonom o odpadoch.

Používate repelent správne?

Najprv použite opaľovací krém, nechajte ho vstrebať a potom naneste repelent. Ak musíte po určitom čase obnoviť opaľovací krém, na repelent sa to nevzťahuje, pokiaľ si nevšimnete, že vás hmyz začína viac obťažovať. Odporúča sa vyhýbať sa produktom typu 2 v 1, ktoré kombinujú účinok ochrany pred slnkom aj hmyzom, pretože ochranu pred slnkom je potrebné aplikovať častejšie ako ochranu pred hmyzom.

Nanášajte jemne a rovnomerne a nepreháňajte. komáre môžu nájsť aj malé nenamazané miesto na vašej pokožke. Obsah nádobky pretrepte a rovnomerne nastriekajte prípravok na pokožku a oblečenie zo vzdialenosti 10-20 cm. Pri pleťových vodách a krémoch by ste mali venovať väčšiu pozornosť aj informáciám na obale - zvyčajne vás nabádajú, aby ste na exponované miesta nanášali tenkú vrstvu výrobku. Malo by to stačiť - pri repelente platí, že viac nie je lepšie. Snažte sa vždy zabrániť vdýchnutiu repelentu, preto ho aplikujte v dobre vetranom priestore a mimo dosahu otvoreného ohňa.

Neaplikujte pod oblečenie. Hoci vás oblečenie chráni pred hmyzom všade tam, kde pokrýva vašu pokožku, pre istotu by ste mali postriekať aj to. Predtým však vyskúšajte sprej na malej skrytej časti tkaniny, aby ste zistili, či ju včas nepoškodí. Nikdy nepoužívajte repelent pod oblečenie. Je to zbytočné a môže vám to uškodiť.

Prípravok nanášajte rukami na citlivé miesta. Nikdy nestriekajte priamo do tváre alebo na uši. Nastriekajte si potrebné množstvo prípravku na dlaň a potom ho rozotrite na tvár, krk a vonkajšiu časť uší. Vyhnite sa očiam a nosným dierkam. Nezabudnite si namazať hlavu, ak máte plešinu alebo oholené vlasy. Repelent môže zhoršiť rezné rany a iné poranenia, preto sa vyhýbajte miestam s poškodenou alebo podráždenou pokožkou. Po aplikácii si dobre umyte ruky, najmä ak sa chystáte jesť.

Nezabudnite na chodidlá, členky a kolená. kliešte sa k nim najčastejšie dostanú z rastlín nízko nad zemou, preto sa tieto miesta považujú za rizikové.

Myslite na bezpečnosť detí. podľa odborníkov by deti mladšie ako dva mesiace nemali repelent používať vôbec. Staršie deti tiež nestriekajte priamo na pokožku. Potrebné množstvo nastriekajte na ruku a potom dieťa primerane potrite. Vyhnite sa jeho rukám, očiam, nosným dierkam a ústam.

Aplikáciu opakujte len v prípade potreby. kvalitný repelent bude chrániť niekoľko hodín. Niektorí z nás sa však o hmyz zaujímajú intenzívnejšie ako iní. Ak vás komáre opäť začínajú obťažovať, znamená to, že je čas znovu použiť repelent. Na to treba myslieť aj po kúpaní alebo počas silného potenia, keď sa repelent môže zmyť.

Po návrate z oblastí bez výskytu hmyzu dôkladne umyte repelent zo seba aj z detí mydlom a vodou.

Zloženie

Účinná látka: ikaridín 200 g/kg

Upozornenie

Horľavé kvapaliny a výpary.

Uchovávajte mimo dosahu detí. V prípade požitia: okamžite volajte toxikologické informačné centrum/lekárnika. Pri zasiahnutí očí: niekoľko minút jemne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak sú v nich a ak sa dajú ľahko vybrať. Pokračujte v oplachovaní. Chráňte pred teplom, horúcimi povrchmi, iskrami, otvoreným ohňom a inými zdrojmi vznietenia. Zákaz fajčenia. Nevdychujte aerosóly.

Nepoužívajte u detí mladších ako 6 rokov.

Používajte prípravok bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: