Substrát BIO hlivy ustricovitej 15 l

Kód: 66952
€6,90 / ks €5,75 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Obľúbená, chutná a zdravá BIO Hliva ustricová, hotový naočkovaný substrát hlivy vo vreci je pripravená pre okamžité pestovanie bez potreby akéhokoľvek zásahu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Stačí umiestniť na vhodnom mieste a čakať na úrodu. Najvyššia úroda vďaka 1.generácii inokula. Hliva ustricovitá je drevokazná huba, ktorej popularita stále rastie. Platia pre ňu všetky dietetické a liečivé vlastnosti popísané všeobecne u drevokazných húb. Hlivu je možné pestovať extenzívne, aj intenzívne. Intenzívnym spôsobom ju pestujeme na slame vo vreciach, extenzívne na pňoch listnatých drevín vonku. Pestovanie hlivy vo vreci je pomerne jednoduché a zvládne ho takmer každý. Taktiež potreby na pestovanie sú pre väčšinu pestovateľov ľahko dostupné. Preto sa hliva teší veľkému záujmu amatérskych pestovateľov.

Výnosy hlivy dosahujú 10 – 30% hmotnosti substrátu. Hliva ustricová najlepšie znáša teploty od 8°C do 18°C Pre rast hlivy je potrebné zabezpečiť tienisté miesto bez priameho slnečného žiarenia. Substrát ponechajte v pôvodnom obale a umiestnite ho do priestoru so štandardnou vlhkosťou t.j. 85%, s rozptýleným svetlom a teplotou 10-18 oC. Plodnice začnú vyrastať z otvorov, ktoré sú už od výrobcu v obale prerezané.

Plodnice hlivy ustricovitej je možné použiť vo všetkých úpravách v akých sa hríby všeobecne používajú. Klobúky môžete pražiť ako prírodné alebo obaľované rezne, na drobno nakrájané pod mäso, na dusenie, do polievok, omáčok i fašírok. Hliva ustricovitá je veľmi vhodná ku sterilizácii na kyslo so zeleninou a následne použiť do šalátov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: