AGRICHEM Fytovit

Kód: 22483/500 22483/100 Zvoľte variant
€2,60 / ks €3,90 / ks od €2,60 / ks €2,17 bez DPH €3,25 bez DPH od €2,17 bez DPH
Skladom (>10 ks) Skladom (6 ks) Zvoľte variant
Variant

Kvapalné hnojivo Fytovit je určené predovšetkým na odstránenie nedostatku rastlinami prístupného horčíka, železa a síry. Je vhodný na liečenie chlorózy spôsobenej nedostatkom železa a horčíka a na preventívnu výživu rastlín pestovaných na vápenatých pôdach. Uplatnenie má v foliárnej výžive viniča, kôstkovín, bobulovín, zeleniny, tabaku, okrasných rastlín a poľných plodín.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dávkovanie: Používa sa v koncentrácii 0,3 až 0,8 %, 4 až 8 krát za vegetačné obdobie. Pri plošnej aplikácii používame Fytovit v dávke 5 až 12 lit na ha.

Zloženie:

Dusík N: 8,5%

MgO: 3,6%

Železo Fe: 0,8%

Síra S: 3,2%

Prečo potrebujú rastliny horčík, síru a železo?

Horčík - Je najdôležitejší stavebný prvok pre listovú zeleň a tvorbu bielkovín, rastliny ho potrebujú najmä na tvorbu chlorofylu, pretože tvorí podstatnú zložku listovej zelene. Pri nedostatku horčíka majú zelené rastliny bledú alebo dokonca žltnú. V porovnaní s inými prvkami nepotrebujú rastliny príliš veľké množstvo horčíka. Väčšinou im stačí prirodzená zásoba v pôde. Nedostatok horčíka sa zvyčajne prejavuje typickou chlorózou. Ak odstránime v pôde nadbytok vápnika, zvyčajne sa tým upraví aj normálne prijímanie. Horčík má veľký význam pri tvorbe kvetov, plodov, semien. Semená majú veľký obsah horčíka a fosforu. Zrelé semená niektorých rastlín obsahujú dokonca 3-násobne viac horčíka ako vápnika.

Síra - Rastliny majú rozdielnu spotrebu síry. Ovocné rastliny jej potrebujú nepatrné množstvo. Vysoké nároky majú zeler, cibuľa, cesnak, rajčiak. Tieto plodiny sú hnojené síranmi, ktoré okrem hlavnej živiny obsahuje aj síru.

Železo – je potrebné pri tvorbe chlorofylu a pri ďalších životných pochodoch rastlín. Rastliny ho však potrebujú len veľmi malé množstvo, ktoré však zvyčajne stačí pokryť prirodzená zásoba v pôde. Nedostatok sa prejavuje nedostatkom listovej zelene, takže rastliny blednú. Nedostatok Fe sa niekedy prejaví pri nadbytku vápnika v pôde. Železo môžeme dodať najmä ovocným rastlinám, zálievkou 1% roztokom zelenej skalice

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: