FORESTINA Mineral Kalcium-szilikát
Kód: 4558/2-5 4558/5 K Változat kiválasztásaTermék részletes leírása
Tipikus, gyors hatású levéltrágya, amely különösen kedvezően alkalmazható savanyúbb talajokon, mivel a műtrágyában található kalcium mérsékli a talaj savasságának hatását.
A nitrogén a talajban nagyon mozgékony, ezért könnyen kimosódhat. Emiatt könnyű, homokos talajokon, nagy csapadékmennyiségű területeken, illetve általában 30 g/m2-nél nagyobb egyszeri adagban nem ajánlott a kalcium-nitrát használata.
A műtrágya minden növény és kultúra (többek között gyümölcsök, zöldségek és dísznövények) tápanyag-utánpótlására alkalmas, kivéve a savanyú talajt kedvelő, mészkerülő növényeket, pl:
- azáleák,
- rododendronok,
- tőzegáfonya,
- kanadai áfonya,
- valamint más mészkerülő növények.
A kalcium-nitrát gyors megoldást nyújt a növények kalciumhiányának megszüntetésére. Kifejezetten alkalmas továbbá mindenféle gyep és pázsit trágyázására. A benne található kalcium kedvezően hat a moha képződésének visszaszorítására is.
Szórással való kijuttatás
A műtrágyát kézzel vagy műtrágyaszóró segítségével egyenletesen juttassuk ki a trágyázandó területre, majd alaposan öntözzük be.
Ezért célszerű a kijuttatást eső előtt elvégezni.
Lombtrágyázással történő kijuttatás
Lombtrágyázás esetén a megfelelő mennyiségű műtrágyát az előírt vízmennyiségben kell feloldani, majd permetezővel a növények zöld részeire kijuttatni.
A permetezést lehetőleg kora reggel vagy késő délután, alacsonyabb hőmérséklet mellett végezzük. A magas hőmérséklet és az alacsony páratartalom növeli a levelek permetlé okozta károsodásának kockázatát.
Vízstresszben szenvedő növényeket nem szabad permetezni.
A lombtrágyázás különösen akkor lehet előnyös, amikor a magas hőmérséklet miatt a gyökérzet kalciumfelvétele lelassul vagy leáll. Magas hőmérsékleten a gyökerek elsősorban káliumot vesznek fel, amely verseng a kalcium és a magnézium felvételével.
Ajánlott koncentrációs lombtrágyázáshoz
- 0,1-0,5%-os oldat: 1-5 g műtrágya / 1 liter víz
- Maximális koncentráció: 1%, azaz 10 g műtrágya / 1 liter víz
Keverhetőség
A kalcium-nitrát a legtöbb növényvédő szerrel és műtrágyával kompatibilis. A tényleges összekeverés előtt azonban ajánlott próbakeverést végezni, és minden esetben követni az egyes készítmények címkéjén feltüntetett előírásokat.
Műtrágya
EK-műtrágya - típusjelölés:
1 a) kalcium-nitrát
Garantált tápanyagtartalom
- Összes nitrogén (N): 15,5%
- Nitrát-nitrogén (N): 14,3%
- Ammónium-nitrogén (N): 1,2%
- Vízben oldódó kalcium-oxid (CaO): 26,3%
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Granulált műtrágyák |
|---|---|
| EAN vonalkód: | Változat kiválasztása |
Termékértékelés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Beszélgetés
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Csak regisztrált felhasználók tehetnek közzé bejegyzést. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon.
