Panel používateľa

Figovník 'BLACK MISSION' voľnok.

Figovník 'BLACK MISSION' voľnok.

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Najúrodnejšia veľkoplodá, skorá odroda, rýchlo nastupuje do rodivosti. Pochádza z Kalifornie.

11,90 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Plody: veľké, čiernofialové. Dužina je veľmi sladká, chutná, jahodovej farby.
Čerstvé figy sú sladučké ako med a majú mäkkú dužinu, sú vhodné na priamy konzum alebo na výrobu džemov, zákuskov,vína ...atď

Zrenie: od VI. - do X.

Poznámka: Odroda je veľmi úrodná, prináša obrovské množstvo plodov. Z výživového i zdravotného hľadiska sú figy zaujímavé širokou škálou významných obsahových látok. Sú takpovediac energetickou bombou, ktorej sacharidová energia je sprevádzaná množstvom dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších zaujímavých látok. Zlepšujú trávenie, schopnosť sústrediť sa, pôsobia blahodárne na nervy a mozog.

Prevedenie: voľnokorenné

Pestovanie figovníkov bolo donedávna u nás iba záležitosťou skleníkov či fóliovníkov. Globálne zmeny klímy, rovnako ako aj šľachtenie, však pokračujú raketovým tempom, vďaka čomu je možné figovníky u nás s úspechom pestovať aj v extraviláne. Pre vonkajšie pestovanie sú najvhodnejšie lokality južného Slovenska, v ostatných oblastiach odporúčame pestovanie v skleníkoch, fóliovníkoch alebo zimných záhradách, pri prípadnom vonkajšom pestovaní je potrebné na zimu (aspoň v prvých rokoch) rastliny zabaliť. Na pôdu, rez a pestovanie sú figovníky nenáročné, zo škodcov sa môžu objaviť roztoče.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info