Vinič premium rezistent 'LASTOČKA' štep., v kont. 2l

Kód: 111330
Skoré Muškátové
€22,50 / ks €18,75 bez DPH
Skladom (2 ks)

Dozrieva už na prelome júla a augusta. Vyšľachtili ho v Rusku z odrôd Super Extra a Krasotka. Silne rastie. Nie je náchylný na praskanie, osy ho nepoškodia. Odolnosť voči chorobám je nadpriemerná. Mrazuvzdorný do -20°C. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis sp. 'Lastočka'
Podpník SO4 - rozšírený podpník, silne rastie. Voči chorobám - fyloxéra, peronospóra, múčnatka - je odolná. Je nenáročná na stanovište. Veľmi dobrá schopnosť zakorenenia. Vznikla krížením amerických druhov Vitis berlandieri x Vitis riparia.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Strapce sú stredne veľké až veľké, 400 - 800 g, valcovité, elegantné, husté. Bobule sú veľké, 7 - 12 g, okrúhle až pretiahnuté. Dužina je mäsitá, šťavnatá, chrumkavá. Šupka je tenká. Chuť je príjemná s ovocnými tónmi a jemnou muškátovou arómou, niekedy pripomína čierne ríbezle.
Zrenie na prelome júla a augusta
Skladovanie dlhšie vydrží na kroch, alebo ešte dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie), dobre znáša prepravu
Odolnosť voči hubovým chorobám:

6/10

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: