Bioprotect FLORAVITA Citro 100ml

Kód: 67030
€3 / ks €2,50 bez DPH
Skladom (3 ks)

Jedná sa o prípravok na báze listového hnojiva obsahujúci citrusovú silicu. Prípravok FloraVita Citro je obdobou prípravku PREV-B2, ale určený na výživu rastlín. Určené pre zeleninu, jadroviny, kôstkoviny, drobné ovocie, vinič a okrasné rastliny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vyrobené na Slovensku – vyrába a balí Floraservis.

Základná špecifikácia:

Dusíkaté kvapalné listové hnojivo vo forme koncentrátu FLORAVITA Citro je zdrojom dusíka v rýchlo prijateľnej amidickej forme, pričom naviac obsahuje citrusovú silicu.
Zlepšuje celkovú vitalitu ošetrovaných rastlín a zároveň zvyšuje ich odolnosť.

Obsah biogénnych prvkov:

Obsah dusíka (ako N): min. 15,0 hmot. %, resp. 160g dusíka v litri, obvykle 16,0 hmot. %, resp. 171,7g dusíka v litri.

Obsah nežiadúcich ťažkých kovov je nižší ako stanovujú limity platné v Slovenskej republike.

Výhody použitia:

-    plnohodnotný rast a vitalita rastlín
-    zvyšuje odolnosť rastlín voči stresovým podmienkam (teplo, sucho, mráz a pod.)
-    nahradzuje použitie minerálnych olejov a syntetických adjuvantov
-    má priaznivý vplyv na úrodu a jej kvalitu
-    zvyšuje odolnosť rastlín voči mrazu
-    aplikáciou sa dosiahne príjemná pomarančová vôňa
-    vhodné pre ekologické spôsoby pestovania
-    prírodné látky obsiahnuté v prípravku sa využívajú v iných prípravkoch zvyšujúcich odolnosť rastlín voči cicavému a žravému hmyzu a obmedzujúcich ich výskyt
-    prírodné látky obsiahnuté v prípravku sa využívajú v iných prípravkoch zvyšujúcich odolnosť rastlín voči hubovým chorobám (najmä múčnatky) a obmedzujúcich ich výskyt
-    prírodné látky obsiahnuté v prípravku sa využívajú v iných prípravkoch ako náhrada zmáčadla, majúce tieto vlastnosti

Použitie a dávkovanie:

Dusíkaté hnojivo FLORAVITA Citro je určené pre mimokoreňovú – listovú aplikáciu, pričom pri preventívnej aplikácii významne zvyšuje vitalitu ošetrovaných rastlín a zároveň zvyšuje ich odolnosť.

Zelenina (uhorky, paprika, paradajky a iné)

Jadroviny, kôstkoviny, neošetrovať počas kvitnutia, aplikovať až po odkvitnutí v pravidelných intervaloch 7-10 dní, posledné ošetrenie 14 dní pred zberom, po silnom daždi je potrebné postrek zopakovať

Drobné ovocie (ríbezle, egreš a pod.)

Vinič, posledná aplikácia najneskôr 14 dní pred zberom, vo viniciach je potrebné použiť vyšší tlak postrekovača

Okrasné rastliny

Pre listovú aplikáciu FLORAVITA Citro najlepšie vyhovuje mierne zamračené a bezveterné počasie, aby postrek na povrchu rastlín dlho zasychal.
Rastliny prijímajú živiny najaktívnejšie cez povrch listov pri teplote 20 až 21°C. Pri teplotách nižších ako +15°C je už príjem živín nadzemnou časťou rastlín nižší.
Ideálne je postrek aplikovať pred večerom, prípadne zavčas ráno.
Pokiaľ do 8 hodín od aplikácie začne pršať je vhodné aplikáciu prípravku zopakovať.
Pri aplikácii je dôležité, aby sa dosiahlo dôkladné a obojstranné zmáčanie listov ošetrovaných rastlín.
Prípravok by sa mal aplikovať na dobre zapojený porast, pričom príjem stopových rastlinných živín je zvlášť dobrý prostredníctvom mladých listov.
Nie je vhodné aplikovať do kvetov.

Vo všeobecnosti možno odporučiť dávku 10 až 25ml do 10l na 100m2 (1 ár) v koncentrácii 0,2 až 0,6%.
Postrek je vhodné pravidelne opakovať, pri opakovanej aplikácii v 7-10 dňových intervaloch sa prejavuje jeho pôsobenie.
Neaplikovať počas vysokých teplôt a za teplého slnečného počasia. Po veľmi výdatnom a silnom daždi je potrebné postrek zopakovať.
Posledná aplikácia najneskôr 14 dní pred zberom.

Miešateľnosť:

Hnojivý prípravok FLORAVITA Citro je neobmedzene miešateľné s vodou.
Miešateľnosť prípravku s prípravkami určenými na výživu a ochranu rastlín je potrebné vopred odskúšať.
Nemiešať s meďnatými prípravkami a rastlinnými olejmi.
V prípade použitia tank-mixu je potrebné použiť dolnú hranicu dávky oboch prípravkov (napr. FLORAVITA Citro a sírnaté prípravky).
Postreky nepripravovať do zásoby!

Pomarančová silica obsiahnutá v hnojive FLORAVITA  Citro  sa získava z kôry pomarančových plodov lisovaním, alebo destiláciou s vodnou parou.
Táto silica je zdrojom D-limonénu, oktanalu, nonanalu, dekanalu, linaloolu, ?-terpineolu, linalylacetátu, nerylacetátu, geranylacetátu a citronelylacetátu.

Pred použitím prípravku si dôkladne prečítajte etiketu obalu a návod na použitie.


INFORMÁCIE O INÝCH PRÍPRAVKOCH OBSAHUJÚCICH PRÍRODNÉ LÁTKY, KTORÉ SA NACHADZAJÚCE AJ V PRÍPRAVKU FLORAVITA CITRO:

V posledných niekoľkých desaťročiach sa vynaložilo veľa bádateľského úsilia na vývoj nových insekticídov rastlinného pôvodu, ktoré by mohli byť efektívnou náhradou za dnes vyrábané a používané syntetické pesticídy.
V rastlinách sa nachádza veľké množstvo látok, ktoré majú insekticídne a iné pesticídne účinky.
Snahou každej modernej a inteligentnej spoločnosti, taktiež jej zástupcov a predstaviteľov, výkonnej moci od štátnej až po regionálnu je hľadať a presadzovať rozumnú, konštruktívnu a realistickú cestu, ktorá zabezpečí resp. vytvorí možnosť zabepečiť postupné presadzovanie takých produktov, prípravkov, tovarov a služieb, ktoré majú poteciál neohrozovať životné prostredie, prírodu, život ľudí, zvierat a rastlín, našu planétu do takej mieri, aby postupne mohli nahradiť tie, ktoré negatívne vplývaju na všetky, alebo niektoré faktory životného prostredia.
Dnes už existuje možnosť nájsť takéto cesty, dnes už každý z nás má možnosť prispieť k tomu, aby sme postupne, malými a správnymi krokmi mohli po týchto cestách ísť.
Paradoxne je v dnešnej dobe rovnako ťažko presadzovať prípravky ohľaduplné k životnému prostrediu ako tie ktoré majú potenciál ho poškodiť. Áno, bohužiaľ je to tak.
Preto každá aj keď na prvý pohľad nenápadná aktivita, ktorá podporí ich existenciu, je a bude veľkým krokom vpred, veľkou pomocou pre našu planétu, pre nás všetkých.
Každý má možnosť podporiť správnu vec, správnu cestu, práve aj tou nenápadnou aktivitou, za ktorú sice nezíska verejné uznanie či ocenenie, a to používaním týchto prípravkov a produktov, a tiež pomocou k ich presadzovaniu a ich existencii.
V mene našej planéty, v mene každého kto ju bude chcieť zažiť a poznať tak ako mi, Vám úprimne ďakujeme.

Insekticídna účinnosť pomarančovej silice je vo všeobecnosti známa a hlavne v zahraničí sa okrem iného používa v súvislosti s čistením priestorov od lezúceho hmyzu, ako sú ploštice, šváby, pavúky a účinná je tiež pri odstraňovaní viacerých druhov mravcov.
Podľa odbornej literatúry  zložky silice narušujú  ( „rozpúšťajú“ ) exoskeletovú voskovú vrstvu hmyzu.

Iné prípravky obsahujúce citrusovú silicu, účinne zvyšujú odolnosť a obmedzujú výskyt cicavých a žravých škodcov (vošky, molice, roztočce, strapky, štítničky, puklice a méry) a taktiež hubových chorôb, najmä múčnatky aj pri silnom napadnutí.
Sú určené pre zeleninu, jadroviny, kôstkoviny, drobné ovocie, vinič a okrasné rastliny.
Väčšinou obsahujú tiež účinnú povrchovo-aktívnu látku, ktorá zabezpečuje dobré pokrytie ošetrovaných rastlín aplikovaným postrekom, zaisťuje jeho priľnavosť a rovnomerné rozmiestnenie prípravku na listovú plochu.

Pri iných prípravkoch obsahujúcich citrusovú silicu, napr.:

Zelenina (uhorky, paprika, paradajky a iné) – obmedzujú výskyt múčnatky a vošiek, molíc, roztočcov a strapiek.

Jadroviny, kôstkoviny - obmedzujú výskyt múčnatky, vošiek, roztočcov, štítničiek a mér, obmedzujú výskyt sadzovitosti plodov

Drobné ovocie (ríbezle, egreš a pod.) – obmedzujú výskyt vošiek

Vinič - obmedzujú výskyt múčnatky aj pri silnom napadnutí múčnatkou

Okrasné rastliny - obmedzujú výskyt múčnatky a vošiek

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: