EXPERT Start Plus trávnikové hnojivo 10 kg

Kód: 4519
€28,70 / ks €23,92 bez DPH
Skladom (1 ks)

Granulované hnojivo s vysokým obsahom dusíka.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dusík je v hnojive obsiahnutý v dvoch formách (nitrátovej a amónnej), ktoré sa líšia ršoznou dostupnosťou dusíka pre rastliny. Časť dusíka (cca 1/ z celkového obsahu) je pre rastliny dostupná bezprostredne po aplikácii, zatiaľ čo zvyšok dusíka (cca 2/3 celkového obsahu) je pre rastliny pomalšie dostupný a tým je zaistená rovnomernejšia a dlhodobejšia výživa trávneho porastu. Dusík má zásadný význam vo výžive trávnikov, pretože podporuje ich rast a má priaznivý vplyv na tvorbu nových odnoží. Rovnomerný prísun dusíka zaisťuje nárast koreňovej biomasy a tvorbu koreňového vlášenia. 

Okrem dusíka hnojivo obsahuje aj síru, ktorá sa podieľa na vyššom využití dusíka a je dôležitá pri syntéze proteínov v rastline.

HNOJIVO ES; označenie typu: A.1.6, síran a dusičnan amónny; deklarovaný obsah živín: dusík (N) spolu - 26%; dusičnanový dusík (N) 7,5%; amoniakálny dusík (N) 18,5%; celková síra (S) 13%; vo vode rozpustná síra (S) 12%

Rozsah a spôsob použitia: honjivo je vhodné na hnojenie všetkých druhov trávnika - športových aj okrasných. S ohľadom na vysoký obsah dusíka hnojivo zaistí rýchly a bujný rast trávneho porastu na začiatku vegetácie a dodá trávnemu porastu po zime zdravý a sýto zelený vzhľad. Hnojivo je tiež vhodné použiť pri regenerácii poškodeného trávneho porastu. 

Hnojivo rovnomerne rozhoďte na plochu a dôkladne zavlažte, čím sa urýchli pôsobenie hnojiva a zároveň sa zabráni riziku lokálneho poškodenia listov v prípade, že hnojivo priľne na listoch trávy.

Odporúčané dávkovanie: začiatok vegetácie (marec - apríl): 12 - 20 g/m2; pri regenerácii trávneho porastu: 20 g/m2

Dodatočné parametre

Kategória: Granulované hnojivá
Hmotnosť: 10 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: