Panel používateľa

Brusnica veľkoplodá 'BIG PEARL' v kont. 2l

Brusnica veľkoplodá 'BIG PEARL' v kont. 2l

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Rýchlo rastúca vždyzelená, veľkoplodá brusnica. Plody sú veľké, oválne s tmavočervenou farbou. Majú vysoký obsah organických kyselín, vitamínu C, K, A, E, pektínu a mnoho viac. Je mrazuvzdorná do - 45°C. Pri pestovaní je potrebná kyslá pôda. Vážnejšími škodcami a chorobami na SR netrpí. Na slnečnom stanovišti prináša vyššiu úrodu.

6,50 € s DPH

Dostupnosť: Momentálne nedostupný

Zrenie: IX-X.

Črepník : 2l + farebný obrázok s popisom

Pestovanie: vyžadujú pre svoj rast kyslú ( rašelinovú ) zeminu = 4,0 – 5,0pH . Povrch pôdy po výsadbe vysypeme pilinami alebo mulčovacou kôrou pre lepšie vytvorenie kyslého prostredia. Brusnice neznášajú premokrenie, preto rastliny zavlažujeme len po výsadbe a v období sucha.

ÚČINKY: obsahujú najmä množstvo organických kyselín, triesloviny, rastlinné farbivá, minerálne látky, z vitamínov hlavne vitamín C a provitamín A. Sú jednotkou v boji proti zápalom. Ak vás trápia zapálené močové cesty a bolestivé močenie, niet lepšieho prírodného lieku, ako sú práve brusnice. Výborne účinkujú aj proti hnačke, skleróze, bolestivej menštruácii, zubnému kazu a vďaka vysokému obsahu vitamínu C aj proti chrípke. Navyše súčasné štúdie poukazujú aj na ich antikarcinogénny účinok.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info