FORESTINA Orgamin hnojivo na ríbezle, egreše a jostu 1 kg

Kód: 66897
€5,30 / ks €4,42 bez DPH
Skladom (6 ks)

Organominerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Výborné výsledky sú dané po užití tohto ekologického hnojiva vďaka postupne pôsobiacemu dusíku, ktorý sa nachádza práve v rohovine. Chelatizované formy mikroelemento, obsiahnuté v hnojive sú ľahko prístupné pre rastliny. Sú tu zastúpené v optimálnom pomere aj ďalšie zdroje živín, nevyhnutných pre zdravý rast a vývin ríbezlí, egrešov a jostov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Použitie: Hnojenie sa prevádza 2 krát do roka, na začiatku a na konci vegetácie v dávke: 40-50 g na 1 m2. Rovnomerne rozhodíme a zapracujeme do pôdy. Vhodné je týmto hnojivom obohatiť aj kompost používaný pri výsadbe a to v dávke 3kg na 1 m3.

Obsah živín: celkový dusík ako N 6%,z toho organicky viazaný n v pomaly pôsobiacej forme ako N minimálne 4%, fosfor rozpustý vo vode ako P2O5 2,5%, vodorozpustný draslík ako K2O 4%, horčík ako MgO 1,5%, bór rozpustný vo vode ako B 0,02%, meď v chelátovej forme rozpustný vo vode ako Cu 0,03%, zinok v chelátovej forme rozpustný vo vode ako Zn 0,01%, molybdéh rozpustný vo vode ako Mo 0,001%, Hnojivo ďalej obsahuje cheláty mangánu a železa.
Prednosti: pôsobí ako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všetkých potrebných živín rovnomerne od začiatku vegetácie až do jesenného obdobia, zosilňuje biologickú činnosť pôdy, zlepšuje pôdnu štruktúru ako aj dýchanie koreňov, zvýšuje odolnosť rastlín proti hubovým chorobám, reguluje vodný režim rastlín, forma obsiahnutého dusíka zabraňuje nežiadúcemu prehnojeniu touto živinou.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Pestovanie
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: