Vinič premium rezistent 'ROZMUS' štep., v kont. 2l

Kód: 55941212
Skoré Muškátové
€16,50 / ks €13,75 bez DPH
Predobjednávka - JAR 2024 (>10 ks)

Dozrieva začiatkom augusta. Bol vyšľachtený v Ukrajine z odrôd Sofia a Arkadia. Úžasný stolový vinič s vysokou trhovou hodnotou. Nie je náchylný na praskanie, osy ho nepoškodia. Silne rastie. Odolnosť voči chorobám je nadpriemerná. Mrazuvzdorný do -23°C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis sp. 'Rozmus'
Podpník Teleki 5BB K21 - silne a rýchlo rastúci podpník, dobrá odolnosť voči fyloxéry, odolná voči múčnatke a peronospóre. Dobre adaptuje, dobre sa zakorení, znáša suchšie podmienky a je vhodný aj do vápenatých pôd. Vznikla krížením amerických druhov Vitis berlandieri x Vitis riparia.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Strapce sú veľké 450 až 1200 g, kónické, stredne voľné. Bobule sú veľké, 10 - 12 g, oválne. Dužina je mäsitá, šťavnatá. Šupka je stredne hrubá. Chuť je sladká a muškátová. Cukornatosť je 16-20°NM. 
Zrenie začiatok augusta
Skladovanie dozreté strapce vydržia na kroch do septembra, alebo dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie), dobre znáša aj prepravu
Odolnosť voči hubovým chorobám:

6/10

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: