FORESTINA Orgamin hnojivo na zeleninu 1kg

Kód: 4525
€4,90 / ks €4,08 bez DPH
Skladom (>10 ks)

Pôsobí ako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všetkých potrebných živín rovnomerne od začiatku vegetácie až do neskorých období.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zosilňuje biologickú činnosť pôdy. Zlepšuje pôdnu štruktúru a dýchanie koreňov. Zvyšuje odolnosť rastlín proti hubovým chorobám. Reguluje vodný režim rastlín. Organická forma dusíka zabraňuje nežiadúcemu prehnojeniu touto živinou.

BIOMIN je výdatné ekologicky priaznivé organicko-minerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenená pre obsah organicky viazaného dusíka, ktorý sa pôsobením pôdnych mikroorganizmov uvoľňuje postupne, takže je rastlinami maximálne využitý po dlhšie vegetačné obdobie. BIOMIN pôsobí ako bohatý, harmonicky vyvážený zdroj všetkých potrebných živín rovnomerne od začiatku vegetácie až do neskorých obdobia, zosilňuje biologickú činnosť pôdy, zlepšuje pôdnu štruktúru, ako aj dýchanie koreňov, zvyšuje odolnosť rastlín proti hubovým chorobám, reguluje vodný režim rastlín. Forma obsiahnutého dusíka zabraňuje nežiaducemu prehnojenie touto živinou. BIOMIN na zeleninu je vhodný pre výživu listovej, hlúbovej a koreňovej zeleniny.

Charakteristika:

Organicko-minerálne NPK hnojivo
9% N + 5% P2O5 + 9% K2O + 3% MgO

Aplikácia:
Hnojenie sa vykonáva najlepšie na začiatku vegetačného obdobia kedy sa rovnomerne rozhodí hnojivo BIOMIN v dávke 40 až 80 g na 1 m2 a potom sa zapraví do pôdy. Pri ponechaní hnojiva na povrchu pôdy dochádza taktiež k pozvoľnému uvoľňovaniu živín, ale s menším efektom využitia všetkých kvalitatívnych vlastností, ktoré hnojivo BIOMIN ponúka. Pri aplikácii priamo k rastline alebo jej bezprostrednému okoliu, použijeme ako odmerku napr. Starú polievkovú lyžicu. Optimálna výživová dávka je cca 1/2 polievkové lyžice k rastline.

Dávkovanie:
> Prihnojovanie koreňovej zeleniny 1 kg hnojivá na 25 m2 alebo až na 100 rastlín
> Listová zelenina a cibuľa 1 kg hnojivá na 18 m2 alebo až na 75 rastlín
> Hlúboviny a zeler 1 kg hnojivá na 12 m2 alebo až na 50 rastlín

Hlavné termíny pre aplikáciu hnojiva:
marec, apríl, máj, jún, júl

Aplikačné poznámky:
BIOMIN je vhodný k výžive rastlín pestovaných ako vo voľnej pôde tak v nádobách či kvetináčoch.
BIOMIN nemožno použiť na rozpúšťanie vo vode a k aplikácii zálievkou či na list (foliárnu aplikáciu).

Dodatočné parametre

Kategória: Granulované hnojivá
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: