FORESTINA Mineral liadok vápenatý

Kód: 4558/2-5 4558/5 K Zvoľte variant
€5,50 / ks €11,30 / ks od €5,50 / ks €4,58 bez DPH €9,42 bez DPH od €4,58 bez DPH
Momentálne nedostupné Skladom (1 ks) Zvoľte variant
Variant

Minerálne hnojivo, ktoré má široké využitie ako v záhrade, tak v poľnohospodárskej výrobe.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ide o typické hnojivo "na list" s rýchlym účinkom. Veľmi priaznivo pôsobí na kyslejších pôdach, pretože vápnik z hnojiva zmierňuje účinok pôdnej kyslosti. Vzhľadom k veľkej pohyblivosti dusíka v pôde a nebezpečenstvu vyplavovania sa neodporúča aplikácia vyšších dávok liadku vápenatého na ľahkých piesčitých pôdach, v oblastiach s vysokým úhrnom zrážok a všeobecne jednorazových dávok nad 30 g/m2.

Hnojivo je vhodné pre všetky plodiny a kultúry (ovocie, zelenina, okrasné rastliny) s výnimkou rastlín vápnostrežných, ako sú azalky, rododendrony, brusnice, kanadské čučoriedky a iné. Hnojivo sa tiež odporúča k operatívnemu odstráneniu nedostatku vápnika vo výžive rastlín. Je veľmi vhodné aj na hnojenie všetkých druhov trávnika. Obsiahnutý vápnik má priaznivý vplyv na potlačenie tvorby machu. 

Aplikácia rozhodením: hnojivo rozhodíme ručne alebo pomocou rozmetadlá na hnojený pozemok a následne prevedieme dostatočnú zálievku. Z tohto dôvodu je vhodné vykonávať aplikáciu pred dažďom. 

Aplikácia na list: Pri aplikácii na list rozpustíme príslušné množstvo hnojiva v predpísanom množstve vody a pomocou postrekovača striekame na zelené časti rastlín najlepšie ráno alebo podvečer, kedy je nižšia teplota. Vysoká teplota a nízka vlhkosť zvyšuje náchylnosť rastlín k poškodeniu listov vplyvom postreku. Postrek sa nevykonáva na rastliny trpiace vodným stresom. Listová aplikácia sa uplatňuje predovšetkým vtedy, ak je kvôli vysokým teplotám zastavený príjem vápnika koreňovým systémom (pri vysokých teplotách je koreňmi prednostne prijímaný draslík, ktorý je konkurentom príjmu vápnika a horčíka). 

Liadok vápenatý je kompatibilný s väčšinou pesticídov a hnojív. Odporúčame pred vlastným zmiešaním vykonať simulačnú skúšku a riadiť sa pokynmi uvedenými na etiketách jednotlivých prípravkov.

V prípade aplikácie na list (foliárnu aplikáciu) je odporúčaná koncentrácia 0,1 - 0,5 % tj 1 - 5 g hnojiva na 1 liter vody, pričom maximálna koncentrácia je 1% (10 g hnojiva na 1 liter vody). 

HONJIVO ES - označenie typu: 1 a) dusičan vápenatý; 

Deklarovaný obsah živín: dusík spolu (N) 15,5%; dusičnanový dusík (N) 14,3%; amoniakálny dusík (N) 1,2%; vo vode rozpustný oxid vápenatý (CaO) 26,3%; 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: