FLORASERVIS BorOil 50 ml

Kód: 4873
€3,50 / ks €2,92 bez DPH
Skladom (8 ks)

Boritanové hnojivo na optimalizáciu výživy rastlín bórom zvyšujúce odolnosť rastlín proti škodcom a hubovým chorobám.

Detailné informácie

Podrobný popis

Jednozložkové boritanové listové hnojivo BorOil v ošetrených rastlinách optimalizuje výživu rastlín bórom a tým zvyšuje množstvo a kvalitu výnosu plodín. Vodorozpustný bór vo forme bóretanolamínu v hnojive je veľmi rýchlo absorbovaný pletivami rastlín. BorOil obsahuje tiež prírodné mastné kyseliny a terpény, ktoré zaistia priľnavosť a rovnomerné nanesenie hnojiva na listovú plochu rastliny. Prírodné mastné kyseliny a terpény v hnojive zabránia napadnutiu rastliny cicavými a žravými škodcami ako aj múčnatkou. Vďaka obsahu prírodných mastných kyselín a terpénov, zvyšuje odolnosť rastlín proti cicavým a žravým škodcom ako aj pred múčnatkou.

Obmedzuje výskyt vošiek, molíc, roztočcov, strapiek, štítničiek, mér a puklíc na rastlinách. Pri aplikovaní prípravku BorOil od fenofázy pokročilého myšieho uška do fenofázy ružového púčika pri viniči a ovocných drevinách majú ponúkané hnojivá efekt predjarného bio postreku.

Oblasť použitia
- Vinohrady
- Ovocné stromy
- Obilniny
- Zelenina

Aplikácia
Aplikačnú dávku hnojiva rozmiešajte v malom množstve vody a vlejte do postrekovača naplneného vodou do ½ objemu. Rozmiešajte a doplňte na požadovaný objem postrekovej kvapaliny, ktorá sa premiešava počas aplikácie. V prípade tank-mixu pridávajte BorOil až ako poslednú zložku.

Dávkovanie

0,2-0,6 dcl BorOil/10 l vody

Pri opakovaných aplikáciách v krátkych intervaloch môže u niektorých okrasných rastlinách dochádzať k fytotoxicite.

Miešateľnosť

BorOil sa nemôže použiť v tank-mixe spolu s prípravkami na ochranu rastlín, ktoré po rozpustení majú pH menšie ako 6. Odporúčame miešať BorOil (0,3-0,5 %) spolu s draselnými hnojivami Vital-K (0,8-1,0 %) alebo PowerOf-K. V prípade prípravkov obsahujúcich meď je možné miešať do dávky 0,5 kg medi. Pri miešaní hnojiva so sírou treba použiť dolnú hranicu oboch prípravkov a nepostrekovať pri vysokých teplotách.

Používajte biocídy bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: