Vinič premium rezistent bezsemenný 'ARARAT' štep., v kont. 2l

Kód: 22198
Stredne skoré
€19,50 / ks €16,25 bez DPH
Skladom (>10 ks)

Dozrieva začiatkom septembra. Veľmi úrodný a stabilný bezsemenný vinič, voči chorobám nadpriemerne odolný. Rastie veľmi silne. Nie je náchylný na praskanie, dobre znáša aj prepravu. Mrazuvzdorný až do -23°C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis sp. 'Ararat'
Podpník SO4 - rozšírený podpník, silne rastie. Voči chorobám - fyloxéra, peronospóra, múčnatka - je odolná. Je nenáročná na stanovište. Veľmi dobrá schopnosť zakorenenia. Vznikla krížením amerických druhov Vitis berlandieri x Vitis riparia.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Strapce sú veľmi veľké s priemernou hmotnosťou 830 g (väčšie strapce sú cez 1500 g), kužeľovité, stredne rozvetvené, stredne husté. Bobule sú veľmi veľké, predĺžené, okolo 10 g. Šupka je stredne hrubá, pri konzume ju takmer necítiť. Dužina je mäsitá, chrumkavá, šťavnatá. Chuť je vynikajúca, harmonickej, mierne jablková. Cukornatosť je vysoká.
Zrenie začiatok septembra
Skladovanie len na krátku dobu, alebo dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie), dobre znáša prepravu
Odolnosť voči hubovým chorobám:

7/10

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: