Sulfurus 50 g

Kód: 5530
€1,70 / ks €1,42 bez DPH
Skladom (7 ks)

Proti americkej múčnatke na egrešoch a múčnatke na okrasných rastlinách a iných plodinách.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fungicídny prípravok vo forme vodou dispergovateľných granúl na ochranu viniča, jadrovín, egreša, uhoriek, hrachu, koreňovej zeleniny, pšenice, jačmeňa, raže, okrasných rastlín škôlok a semenáčov duba proti hubovým chorobám na aplikáciu postrekom alebo rosením.

PÔSOBENIE PRÍPRAVKU:

SULFURUS je sírnatý fungicíd s ochranným kontaktným účinkom, rýchlym nástupom účinnosti a reziduálnym pôsobením proti hubovým patogénom zo skupiny pravých plesní s vedľajším akaricídnym účinkom.
Síra vďaka svojej rozpustnosti v tukoch ľahko preniká bunkovými membránami spór húb, najmä múčnatiek. Síra je enzymatickou cestou redukovaná na sírovodík a pôsobí ako bunkový jed.Vhodný do ekologického poľnohospodárstva!Prípravok SULFURUS® je povolený pre použitie v ekologickom poľnohospodárstve v súlade s Nariadením Rady (ES) č. 834/2007 o ekologickej výrobe a označovaní ekologických produktov.

ODPORÚČANIA PRE APLIKÁCIU:

Egreš
Preventívne proti vzniku choroby aplikujte 2x pre pučaním a po vypučaní.
Prípravok aplikovať v čase infekčného tlaku choroby alebo pri výskyte prvých príznakov na bobuliach.
Maximálny počet aplikácií za rok 6, interval medzi aplikáciami 7-10 dní.

Okrasné rastliny
Prípravok aplikovať na začiatku infekčného tlaku alebo pri výskyte prvých príznakov, t.j. od BBCH 11 do 89 (1. list, pár listov, alebo praslen rozvinutý až do plnej zrelosti: plody dosiahli sfarbenie zrelosti, začiatok opadávania plodov).
Maximálny počet aplikácií za rok 15, interval medzi aplikáciami 6-8 dní.

Vinič
Prípravok aplikovať v čase infekčného tlaku choroby alebo podľa signalizácie.
1. Konvenčné pestovanie: maximálny počet aplikácií za rok 8, interval medzi aplikáciami 7-14 dní závisí od intenzity infekčného tlaku.
2. Ekologické poľnohospodárstvo: v podmienkach ekologického poľnohospodárstva možno použiť max. 50g na 100m2 pre jednotlivú aplikáciu.
Počet aplikácií za rok možno zvýšiť avšak pri úmernom znížení aplikačnej dávky prípravku tak, aby maximálna dávka prípravku na plochu nebola prekročená.

Jadroviny
Prípravok aplikovať v čase infekčného tlaku choroby podľa signalizácie, prípadne pri výskyte prvých príznakov.
1. Konvenčné pestovanie: aplikačná dávka prípravku klesá z dávky 35g na 100m2 od obdobia pred kvitnutím do 25g na 100m2 do obdobia kvitnutia na každý 1 m výšky koruny stromu.
Po kvitnutí dávka klesá z 20g na 100m2 na 15g na 100m2 na každý m výšky koruny stromu.
Maximálny počet aplikácií za rok 14, interval medzi aplikáciami 7-10 dní závisí od intenzity infekčného tlaku.
2. Ekologické poľnohospodárstvo: v podmienkach ekologického poľnohospodárstva je možné zvýšiť počet aplikácií za rok avšak pri úmernom znížení aplikačnej dávky prípravku tak, aby maximálna dávka prípravku na plochu nebola prekročená.
Prípravok aplikovať od vývojého štádia BBCH 10 (myšie uško).
Dávka pred kvitnutím 25g na 100m2 na každý m výšky koruny stromu.
Dávka po kvitnutí 15g na 100m2 na každý m výšky koruny stromu.
Maximálny počet aplikácií za rok 14, interval medzi aplikáciami 7-10 dní závisí od intenzity infekčného tlaku.

Uhorka
Prípravok aplikovať v čase infekčného tlaku choroby alebo pri výskyte prvých príznakov, t.j. od BBCH 13 (3. pravý list na hlavnej stonke rozvinutý) do BBCH 87 (70 % plodov dosiahlo typické zberové sfarbenie).
Maximálny počet aplikácií za rok 6, interval medzi aplikáciami 6-8 dní.

Hrach
Prípravok aplikovať v čase infekčného tlaku choroby alebo pri výskyte prvých príznakov, t.j. od BBCH 12 (2 listy s prílistkami rozvinuté alebo 2 úponky rozvinuté) do BBCH 79 (zelená zrelosť).
Maximálny počet aplikácií za rok 3, interval medzi aplikáciami 6-8 dní.

Koreňová zelenina
Prípravok aplikovať v čase infekčného tlaku choroby alebo pri výskyte prvých príznakov tj. Od BBCH 12 (2. list rozvinutý) do BBCH 49 (ukončenie rastu, koreň/buľva dosiahly charakteristický tvar a veľkosť).
Maximálny počet aplikácií za rok 6, interval medzi aplikáciami 5-7 dní.
Vzhľadom na veľký počet odrôd nemožno vylúčiť prípadné riziko poškodenia.
Pred ošetrením doporučujeme vykonať test znášanlivosti aplikovaním za charakteristických podmienok na malom množstve rastlín.

Pšenica, jačmeň, raž
Prípravok aplikovať na jar pri výskyte prvých príznakov t.j. od BBCH 25 do 61 (5. odnoží rozvinutých až do začiatku kvitnutia).
Maximálny počet aplikácií za rok 2. Interval medzi aplikáciami 7-14 dní.

Dub - škôlky, semenáče
Prípravok aplikovať po vyrašení od jari do leta. Maximálny počet aplikácií za rok 3 interval medzi aplikáciami 10-14 dní.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: