Vinič premium rezistent 'DUBOVSKIJ ROZOVYJ' zak. odrezky, kont. 2l

Kód: 2428
€24,50 / ks €20,42 bez DPH
Skladom (>10 ks)

Dozrieva v polovici augusta. Známy kríženec pôvodom z Ruska (Vostorg Krasnij x Jubilej Novočerkaska), jedna z najpopulárnejších novošľachtených odrôd! Odolnosť voči chorobám je nadpriemerná. Veľmi silne rastie, vyžaduje veľké množstvo zelenej práce, treba zredukovať rast, aby prinášal úrodu. Na druhej strane, ak máte dostatok miesta na dvore, bez problémov prináša úrodu pre celú rodinu. Aktuálne má najväčšiu trhovú hodnotu medzi stolovými odrodami. Dobre znáša prepravu. Mrazuvzdorný do -24°C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis sp. 'Dubovskij Rozovyj'
Podpník zakorenený odrezok
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Veľkosť bobúľ aj strapcov je extrémna. Strapce sú nádherné, veľké 1 - 1,5 kg, stredne voľné. Veľkosť bobúľ je okolo 20 gramov a viac, sú oválne špicaté. Dĺžka jednotlivých bobúľ presahuje hranicu 5 cm. Dužina je mäsitá, šťavnatá a chrumkavá. Pri tejto veľkosti bobúľ je pozoruhodná aj výborná harmonická chuť a chrumkavá konzistencia. Cukornatosť je 17-19°NM. 
Zrenie polovica augusta
Skladovanie len na krátku dobu, alebo dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie), dobre znáša prepravu
Odolnosť voči hubovým chorobám:

6/10

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: