Vinič premium rezistent 'FUROR' štep., kont. 2l

Kód: 2449
€16,50 / ks €13,75 bez DPH
Skladom (2 ks)

Skorá modrá odroda. Dozrieva v prvej polovici augusta. Bola vyšľachtená v Rusku. Prináša vysokú úrodu, vyžaduje redukciu strapcov. Dobre znáša prepravu. Odolnosť proti chorobám je nadpriemerná. Dobre znáša aj väčšie mrazy do - 24°C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis sp. 'Furor'
Podpník SO4 - rozšírený podpník, silne rastie. Voči chorobám - fyloxéra, peronospóra, múčnatka - je odolná. Je nenáročná na stanovište. Veľmi dobrá schopnosť zakorenenia. Vznikla krížením amerických druhov Vitis berlandieri x Vitis riparia.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Strapce má veľmi veľké, stredne husté až voľné. Dosahujú až 800 - 1500 g. Bobule sú tiež veľmi veľké 25 - 30 g, čierne, predĺžené až vajcovité. Dužina je mäsitá, šťavnatá. Chuť je mierne muškátová. Cukornatosť je  21 - 23°NM.
Zrenie prvá polovica augusta
Skladovanie dlho vydržia na koreni, alebo ešte dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie), dobre znáša prepravu
Odolnosť voči hubovým chorobám:

8/10

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: