Vinič premium rezistent 'SFINKS' štep., v kont. 2l

Kód: 111334
€22,50 / ks €18,75 bez DPH
Skladom (3 ks)

Dozrieva na prelome júla a augusta. Bol vyšľachtený v Ukrajine z odrôd Štrasenskij a Timur. Silne rastie, je nenáročná odroda. Dobre znáša suchšie obdobia. Prináša vysokú úrodu. Odolnosť voči chorobám je vysoká. Mrazuvzdorný do -25°C. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis sp. 'Sfinx'
Podpník Teleki 5BB K21 - silne a rýchlo rastúci podpník, dobrá odolnosť voči fyloxéry, odolná voči múčnatke a peronospóre. Dobre adaptuje, dobre sa zakorení, znáša suchšie podmienky a je vhodný aj do vápenatých pôd.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Strapce sú veľké 700 až 1000 g, kužeľovité až valcové, voľné. Bobule sú veľké 8 - 10 g, oválne až vajcovité. Dužina je mäsitá, chrumkavá, šťavnatá. Chuť je jedinečná, harmonická s miernou kyslosťou, aromatická. Cukornatosť je až 25°NM.
Zrenie na prelome júla a augusta
Skladovanie len na krátku dobu, alebo dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie), ideálny aj na výrobu vína
Odolnosť voči hubovým chorobám:

7/10

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: