Vinič stolový, bezsemenný 'JUPITER' štepený v kont. 2l

Kód: 2305
Stredne skoré
€12,50 / ks €10,42 bez DPH
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Dozrieva koncom augusta až začiatkom septembra. Attraktívný stolový vinič. Bujne rastie a bohato rodí. Je vhodný aj do skleníkov. Mrazuvzdorný do -25°C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis vinifera 'Jupiter'
Podpník Teleki 5BB K21 - silne a rýchlo rastúci podpník, dobrá odolnosť voči fyloxéry, odolná voči múčnatke a peronospóre. Dobre adaptuje, dobre sa zakorení, znáša suchšie podmienky a je vhodný aj do vápenatých pôd.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody

Strapce sú stredne veľké až veľké, 400 - 1300 g, kónické, stredne husté. Bobule sú stredne veľké až veľké, v priemere 5 - 6 g-ové. Šupka je tenká. Chuť je vynikajúca, harmonická. Cukornatosť je 12-15°NM.

Zrenie na prelome augusta a septembra
Skladovanie

len na krátku dobu, alebo dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie)

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nevypĺňajte toto pole:
A Avatar autora 13.7.2024 06:28
Hello agrocentrum.sk team, Eager to enhance your e-commerce success and see substantial growth? Say goodbye to product testing, increase your conversion rate, and draw in countless leads using our comprehensive suite of tools and resources. From AI-powered product selection to optimized page builders, dependable supplier connections, and organic traffic generation, we offer all you need to succeed in the dynamic e-commerce market. Plus, you'll get expert tips and tutorials to assist you throughout the process. No filler, just actionable advice you can use immediately. Geared up to boost your e-commerce venture? ++ Discover: https://bit.ly/winners-now and find out the secrets to e-commerce success. Kind regards, Aspazian Silviu aspazian.silviu@winners-now.vip
Odpovedať