Vinič stolový 'AFUZ ALI' štepený, kont. 2l

Kód: 2050
€9,99 / ks €8,33 bez DPH
Skladom (>10 ks)

Dozrieva začiatkom októbra. Najrozšírenejšia odroda viniča stolového na svete. Bujne rastie. Na hubové choroby nie je náchylná. Je vhodná do všetkých oblastí. Mrazuvzdorná do -18°C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Botanický názov Vitis vinifera 'Afuz Ali'
Podpník Teleki 5BB K21 - silne a rýchlo rastúci podpník, dobrá odolnosť voči fyloxéry, odolná voči múčnatke a peronospóre. Dobre adaptuje, dobre sa zakorení, znáša suchšie podmienky a je vhodný aj do vápenatých pôd. Vznikla krížením amerických druhov Vitis berlandieri x Vitis riparia.
Stanovište teplé, slnečné a vzdušné stanovište, orientované na juh alebo juhozápad. Nekladie veľké nároky na pôdu, dobre sa mu darí v piesčitej, hlinitej ale aj vo vápenatej pôde. Najlepšie sú hlboké, priepustné hlinito-piesočnaté pôdy bohaté na živiny. Za pravidelné hnojenie odvďačia sa vám bohatou úrodou (odporúčame organické hnojivá). Nároky na vodu má stredné. Potrebuje min. 350mm zrážok počas vegetačného obdobia. Doplnková závlaha je nutná iba v prvých rokoch po výsadbe (počas zakorenenia).
Opeľovanie samoopelivá
Plody Strapce má veľmi veľké (400 - 800 g), rozvetvené, dlhé. Bobule má veľké (7 - 8 g), chrumkavé, s hrubšou, ale nie tvrdou šupkou. Chuť je neutrálna.
Zrenie začiatok októbra
Skladovanie

len na krátku dobu, alebo dlhšie v spracovanom i v zmrazenom stave (džem, konzervy, sušené ovocie)

Prípravky na prevenciu a liečbu

Múčnatka viniča - Cabrio Top, Kumulus WG, Sulfurus, Thiovit Jet, Vivando
Peronospóra viniča - Cabrio Top, Cuproxat, Champion 50 WG, Kocide 2000, Orvego, Polyram WG
Botrytída (pleseň sivá) - Cantus, Prolectus, Magnicur Quick
Chloróza viniča - Forestina Kapka na vinič, Forestina Fytovit, Florasin Lignovit FE, Agrichem Ferrovit

Správny výber stanovišťa, udržiavací rez každoročne.

 

Viničové sadenice sa u nás oplatí nakupovať nielen kvôli veľmi širokému sortimentu, ale aj preto, že dbáme na to, aby každá 2-ročná sadenica mala čo najlepší koreňový systém keď sa dostane do Vašej záhrady. Samozrejme, výsledok nie je len našou zásluhou, ale aj výsledkom pridanými mykorhíznymi hubami prírodného pôvodu, ktoré podporujú rast a vitalitu rastliny počas celého jej života. Všetky sadenice sú pestované v 2 litrovom kontajneri. Koreňový systém tejto veľkosti zaisťuje podľa našich skúseností spoľahlivé ujatie po výsadbe – svoju úlohu v tom samozrejme zohrávate aj Vy a klimatické a pôdne podmienky vo Vašej záhrade.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: